* BİTTİ   5⭐️5 TAVSİYE ✅ . @on8kitap yayınlarından okuduğum Çağdaş İspanyol

* BİTTİ 5⭐️5 TAVSİYE ✅
.

@on8kitap yayınlarından okuduğum Çağdaş İspanyol edebiyatının çok ödüllü yazarı Jordi Sierra i Fabra’nın Oysa Aşk adlı kitabını bir çırpıda okudum.
.
Çok önemli bir dipnotu da sizlerle paylaşıyorum. “Bu kitap,şiddet karşısında gözünü açabilecek her yaştan kadına ve özellikle,2013 Ekim’inde Tarrega’da,on sekiz yaşındaki eski sevgilisi tarafından öldürülen,on dört yaşındaki Alba Marti’ye ithaf edilmiştir.”
.
Bu kitap bugüne kadar okuduğum yüzlerce kitaptan en farklısıydı. Yazarın anlatım biçimi çok ilginçti belki çevrilirken böyle oldu belki yazar özgün bir şekilde böyle yazdı bilmiyorum ama ilk başta alışamadığım neler oluyor diye okuduğum bu kitabın diline de hayran kaldım. Bahsettiğim anlaşılmazlık konuşmaların düz yazı şeklinde anlatılması. Bu benim alışık olmadığım bir anlatımdı ama okudukça sevdim konu ise tüylerimi ürpertti. Daha reşit olmayan bir kız ve sevgilisi tarafından delice sevildiğine inanıyor ama sevgilisi delice sevdiğini(!) söyleyip şiddet,sözlü ve bedensel tacizde bulunuyor ve sonu gelmeyen kıskançlıklar bana pes doğrusu dedirtiyor. Aslında Türkiyede de böyle şeyler çok yaşanıyor bilinçlenmek için bu kitabı kesinlikle her genç kız okumalı anlatım bakımından oldukça akıcı olan bu kitabı bir çırpıda okuyacaksınız tavsiye ederim mutlaka listenize ekleyin .
Bu arada #hosgeldinaralik Hepimiz için mutlu ve barış dolu bir ay olsun .
#oysaaşk #on8 #on8kitap #kitap #kitapkurtlari #book #books #gramkitap #gramkahve #mutfakgram #mutluyumçünkü #hayatburada #1kitap1fotoğraf #neokuyorum #neokumali #oku #bookstagram #kadrajımdan #objektifimden #kitapkokusu #coffee #coffe #kahve #kahvekeyfi #mutluluk #huzur #instabook

_kitapkurtlari_ (Ayşe & Büşra) paylaştı.

-