#Repost @bilgibisiklet with @repostapp ・・・ Hiç güzel bir sabaha uyanmadık, bu haftaki

#Repost @bilgibisiklet with @repostapp
・・・
Hiç güzel bir sabaha uyanmadık, bu haftaki çarşamba gece sürüşünü de yapamadık ama bu güzel etkinliğin haberini vermek istiyoruz. Biz orda olacağız, katılmak isteyenleri bekleriz. #bilgicyclingclub #bilgibisiklet #bilgiüniversitesi #bilgiuniversity #hızkesme
.
.
.
3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde farklı engel gruplarından 20 kişi, Paralimpik Oyunları’na bisikletçi göndermemiş ülkemizin yazgısını değiştirmek üzere, MetroBis adını verdiğimiz 20 kişilik bir bisikletle köprüyü geçecek. Destek olacak, yanlarında pedal çevirecek 2000 kişiye ihtiyaç var!

Paralimpik Bisikletçiler nereye gitmek istiyor?
2020 Tokyo Paralimpik Oyunları

Paralimpik Bisikletçiler şu anda kaç kişi?
20

2000+20=2020

Bu etkinlik Paralimpik Bisiklet gelişsin diye sorumluluk alan İstanbul’daki üniversite bisiklet kulüpleri tarafından kurgulanmıştır. -Önde 20 kişinin aynı anda pedal çevirdiği bisiklet ilerleyecek -Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi Bisiklet Kulüpleri Ana Gövdeyi Oluşturacak. -İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi Bisiklet Kulüpleri YANCI ve TEKNİK DESTEK Görevlerini Üstelenecekler. -Işık Üniversitesi Bisiklet kulübü, 50 bisikletlik süpürge aracıyla en arkada ARTÇI/SÜPÜRGE Görevini Üstlenecek.

PROGRAM
11.00 – Kadıköy Haldun Taner Önünden Hareket
11.45 – Köprünün Anadolu Yakası Ayağı
12.15 – Köprünün Avrupa yakası Ayağı
13.00- Mecidiyeköy ve Taksim
14.00- Uluslararası Barikat Film Festivali kapsamında Emek Sineması’nda uzun metraj Forest Gump filmi ile engellilik ile ilgili kısa metraj 5 filmin gösterimi yapılacaktır. Gösterimler ücretsizdir. Arzu edenler katılabilir.

birdestekbinhuzur (Bir Destek Bin Huzur) paylaştı.

-