#Repost @dharmayasam with @repostapp ・・・ “Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız o ülkede insanların

#Repost @dharmayasam with @repostapp
・・・
“Bir ülkeyi tanımak istiyorsanız o ülkede insanların nasıl öldüğüne bakın” diye söylemiş Albert Camus..! Sokaktan üç tane adam çevirsek biri zaten polis, biri iş güvenliği uzmanı ve diğeri zaten serbest çalışıyor! Yaşanan felaketlerde şahit olduğumuz tek bir gerçek var ki o da devletin, hükümetin denetle(-me) faaliyetlerinden aslında hiçbirşey anlamadığı ve kontrolsüz şekilde gelen ağam giden paşam zihniyetiyle bu facialara yardım ve yataklık yaptığıdır!!! Nerede bu iş güvenliği uzmanları? Ne yaparlar? Ne yer ne içerler?
İhmalkàrlıkların diz boyu olduğu, her ölümün kader diye adlandırıldığı, her zaman ateşin sadece düştüğü yeri yaktığı canım ülkem! Biz biliyoruz ki yine sorumlu vicdan sahibi hiçbir kimse olmayacaktır! Herkes suçu bir başkasına atacak ve neticede suçlu ya açılamayan kilit, ya yamuk anahtar, ya da trafo kutusu ya da… yaa bir sürü dümen işte!!! Yazık günah değil midir bu yavrularımıza!!! Kız çocuklarının namus bekçisi tekke ve tarikatlar! Çocukların üzerine kapı kilitliyor! Biz bilmiyor muyuz içeride ne dolaplar döndüğünü!
Ahhh ahhh!!! Sözün bittiği yer işte! Hep aynı yerdeyiz!!! Adana Aladag’da yangin faciasinda hayatini kaybeden yavrularimiza allahtan rahmet, ailelerine sabirlar ve yaralilara acil şifalar diliyoruz!!! #adana #aladag #yas #suclularcezalansin

busraskose (Asteroid B612) paylaştı.

-