⠀ Yine bir karadeniz gezisi ve yine birşeyler paylaşayım günlük misali. İki


Yine bir karadeniz gezisi ve yine birşeyler paylaşayım günlük misali. İki sene önce dedemle gelmiştik ve gezidekilerin yaş ortalaması biraz yüksekti. Bu kez biraz daha genç bir ekiple çıktık yola; annem, babam, ablam ve yeğenlerim. Yeğenlerime Trabzon’a gideceğimizin sözünü vermiştim, ancak nasip oldu. Dedemle olan gezide akraba ziyaretleri önceliğimizdi ve tadı başkaydı. Bu kez amacımız karadenizin güzel yerlerini ve yemeklerini keşfetmek.
#Çorum #Osmancık ‘tan leblebilerimizi aldıktan sonra #Amasya #Merzifon ‘a uğradık. Sonrasında tavsiye üzerine #Çakallı ‘ya #menemen yemeye gittik. Samsun’a 30 km kala Demircioğlu Menemen, notlarınıza ekleyin. (:
Daha sonra #Samsun ‘u ve gün batımını seyretmek için #Amisos tepesine çıktık. Teleferikle amisos köyüne indik ve sahilde dolaştık. O sırada eski öğrencim Cemal geldi ve bizi #Atakum sahilde yeni açılan çobanlı iskelesine götürdü. İlk günü iskelede içtiğimiz çaylarla sonlandırdık.
İkinci gün çarşıda biraz dolaştıktan sonra Meşe tesislerinde yine harika samsun manzarasını seyrettik. Yine Cemal’in tavsiyesiyle Saathane yakınlarındaki Lezzet Döner’de (1925) öğle yemeği yedik. Sonrasında yeğenlerim çok istediği için doğupark’taki hayvanat bahçesini ziyaret ettik. (Bu arada hayvanat bahçelerine karşı olduğumu da belirtmeliyim. Hayvancağızları doğal ortamlarından kopartıp küçücük kafeslere hapsetmek tam anlamıyla bir zulüm.) Çok küçük olmasına rağmen çocukların hoşuna gitti. Planımıza göre #Ordu ‘ya biraz daha erken geçip dolaşmak vardı ama geç kaldık. Hava kararmadan yine teleferikle #Boztepe’ye çıktık. (Bu arada bana göre uludağ’daki teleferikten sonra en güzeli ordu’daki teleferik.)
Hava kararmadan yukarı çıkabildik ama hava kapalı olduğu için pek güzel bi kare yakalayamadım. Boztepe’den gece manzarası da ayrı güzeldi. Daha sonra #memleket imize #Trabzon ‘a vardık. {Yolda çok fazla radar bulunmakta, samsun giresun arasına dikkat :) } Geceyi annemin 83 yaşındaki teyzesinin evinde geçirdik. Fotoğrafını paylaşmıştım, Türkan teyze tam bir Trabzon kadını maşallah.

not: Sabredip buraya kadar okuduysanız ve biraz daha sabredebilirim diyorsanız yazının devamı aşağıda
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀26.08.2016

seyyah (seyyah) paylaştı.

-