⭕“ ‘Ben’, içinde taşıdığın ayrılıktır; ‘Ben’ senin yalanlar ordundur. Kendi ‘küçük

⭕“ ‘Ben’, içinde taşıdığın ayrılıktır; ‘Ben’ senin yalanlar ordundur. Kendi ‘küçük ben’lerinden birini her söyleyişinde yalan söylüyorsun. Ancak kim olduğunu biliyorsan ‘Ben’ diyebilirsin; yaşamının efendisiysen, bir iraden varsa.” “Kim olduğunla bilinçli olarak karşılaşmaya razı ol. Başkalarında kendi yalanlarını, öz çıkarlarını kollayışını ve bilgisizliğini bulmaya… Değiş! Böylece dünya da değişecektir! Kendini öldürüyor, aldatıyor ve yağmalıyorsun. Başka ne bulabilir, kendinden başka kiminle karşılaşabilirsin ki?”
“Beter bir dünya yaratıyorsun, ardından kendi yarattığın şeyden, eserinden dehşete düşüyorsun. Dünyanın nesnel olduğunu düşünüyorsun. Dünya onu düşlediğin gibidir.”
⚫“Bir kişi, dirilişinden önce mutlaka ölmelidir. ‘Ölmek’ kişinin vizyonunu bütünüyle alt üst etmesidir. ‘Ölmek’ ıstırabın egemen olduğu bayağı bir dünyadan yok olmak ve daha üst bir düzeyde ortaya çıkmaktır.”
❕“Kendini yüreğinde bağışlamak, kendi varoluşunun katmanlarındaki halâ yırtık olan yere girmek demektir. Kapanmamış yaraları temizleyip tedavi etmek, açık hesapları ödemek demektir. Kendini yüreğinde bağışlamak, geçmişi tüm safralarıyla birlikte değiştirecek güçtedir.Kendimizi yürekte bağışlamak  bu dünyaya geliş nedenimizdir. İnsanlar bu iyileşme sürecini hiç kesmemelidir.”
⭕”Öz gözlemleme öz düzeltmedir. Bir kişi’kendini gözlemleyebilirse’ geçmişindeki her şeyi düzeltebilir.”
“Yaşam, içinde bulunduğun durumu gösteren en korkunç maskesini takıp, sen neredeysen oradan seni çıkartmaya gelir. Korktuğun şey nedir? Yoksullaşmak mı? Terk edilmek mi? Sağlığını, evini veya işini yitirmek mi? İşte yaşamın seni korkutmak için takınacağı maske de o olur. Bir kişi neden korkuyorsa, yolda önüne çıkacak olaylarda o korkusu birebir gerçekleşerek kendini gösterir.”
#StefanoDAnna #TanrilarOkulu

busraskose (Asteroid B612) paylaştı.

-