2016 yılının son ayı geldi. Bu yılın hakkını verebilmek için artık son

2016 yılının son ayı geldi. Bu yılın hakkını verebilmek için artık son şansımız. Bence ‘off ne kötü bir yıldı, hemen bitse de kurtulsak’ demek yerine; ‘bu ay neler yaparsam ileriki yıllarda 2016’yı daha güzel hatırlarım’ diye düşünmek gerek.
Hani ‘ölmeden önce yapılacaklar’ listesi diye bir şey vardır ya. Aynı onun gibi ‘2016 bitmeden yapılacaklar’ listemizi oluştursak, listemize ‘yamaç paraşütü yapmak’ gibi çılgın ve yapılması zor şeyler yerine basit ama ertelediğimiz mutlulukları bir bir yazsak… Uzun süredir görmediğimiz bir dostla buluşup kahve içmeye, kaç zamandır ertelediğimiz bir müze ziyaretine, ailece planını kurup vakit bulamadığımız ufak bir tatile, çocuklarla gün içinde yapmak isteyip koşuşmaktan yer açamadığımız bir aktiviteyi hayatımıza geçirmeye niyet etsek… Nasıl olur?
Ben dün aldım elime kâğıdı kalemi, önce eşime, sonra çocuklara ‘2016 bitmeden ne yapmak istersiniz’ diye sordum. Eşimle gitmekten çok keyif aldığımız bir yer var, kaç zamandır gidememiştik. Yazdık listeye, bu ay bir hafta sonu kaçmaya niyetlendik. Enes’le buz pateni öğrenmeye niyetliyiz kaç zamandır, hep ertelenmişti. Onu da yazdık listemize. Eymen bir dinozor görmek istediğini söyledi. Sanırım o gerçek bir dinozoru kast etti ama ben onu dinozor temalı bir parka götürerek işi çözebilirim Listeye yazdık gitti. Ben okunacak kitaplarımı, izlenecek tiyatro oyunlarını, gezip görmek istediğim yerleri, eve davet edeceğim dostları da yazdım tek tek. Benim listem hazır. O zaman hem kendime, hem size sabah niyetine diyorum ki; ‘Rabbim gönlümüzden geçenleri hayırlarla hayatımıza geçirecek sağlık, enerji ve zaman versin inşallah’
Ayyy çok heyecanlıyım

haticekubratongar (Hatice Kübra Tongar) paylaştı.

-