30 Kasım 2016 ________________________________________________ Zorundasın lan işte! Bu ülkede

30 Kasım 2016
________________________________________________

Zorundasın lan işte!
Bu ülkede yaşıyorsan, her gün bir haberle sarsılıyorsan, gencecik kızlar yurtlarda cayır cayır yanıyorsa, küçük çocuklar tecavüze uğruyorsa, kadına şiddet, vatandaşa hiddet, her yerde nefret yükseliyorsa, dört bir yanın cemaatlerle sarıldıysa, ekonomide belirsizlik ve gittikçe haysiyetsizlik artıyorsa tepki vermek zorundasın lan işte.

Kedilere gösterdiğin hassasiyeti ülkene de göstermek zorundasın, hava durumu ile ilgilendiğin kadar memleket meseleleriyle de ilgilenmelisin lan işte.

Tek satır felsefe, tarih, edebiyat, sanat tarihi okumayıp kafayı dinle bozmuşların şeriat istemi çığlıklarına, din elden gidiyor nidalarıyla , “burası müslüman bir ülke” bunu yiyemezsin, bunu giyemezsin, bunu diyemezsin diyerek sana sürekli ayar vermesine kendisinin “küçüğün izni” ve ” bir kereden bir şey olmaz” gibi akıl almaz tabirlerle yaptıklarını ört bas etmesine tepki vermek zorundasın lan işte.

Kader falan değil lan bu anlasana. Bu düpedüz, ihmalkarlık, bu cinayet, bu aymazlık, bu vurdumduymazlık.
Dini dernek, cemaat, tarikatların sayısının gün be gün arttığının farkında değil misin, farkında değil misin ülkenin gün be gün geriye gittiğinin?
Biliyorum lan hepimizin bir hayat kavgası var, hepimiz hayata tutunmaya çalışıyoruz öyle ya da böyle, biliyorum hava çok soğuk ve karnın aç.
Şimdi o makarnaları sobada yakıp ısınabilir, ve o kömürleri pişirip yiyebilirsin.

Elif Şenel

_elfida (Elif) paylaştı.

-