Acaba kaç kişi seni düşlüyordu ve sen onları çapulcu yalnızlıkla aldatıyordun onları

Acaba kaç kişi seni düşlüyordu ve sen onları çapulcu yalnızlıkla aldatıyordun onları. Kaç kez evin sigara içilen en ücra köşesinde oturup sabahladın. Kalp atışlarında, şerh vaktine sığınmadan kaç şiiri astın odanın kirli duvarına. Sisli bir evin içinde, iki lafı bir edemediğin zaman. Gayri meşru bir tat hissettin mi damağında. Tensizliğin etkisiyle , cehennemden bir kaç mevsimi ikna etmeye çalışarak, nefesin ciğerlerine oturdu mu. Ruhunu bırakabildin mi, bir kadının kasıklarında, dünyaya geldiğin gibi.
Neyse, her neyse; konumuz bu değil.
Neler söylüyorum ben?
Çocukluğumdaki lunaparkta mı, kaybettim çocukluğumu. Ciğerlerim kudurdu, yine. Uzun zaman oldu sanki, olmayan yolları yürüyüp, ölüm bayramına yetişmeyeli. Yoksa böylece nedensiz olamazdı, bu ilkbaharın, sonbaharı andırması. Şimdi nasıl olsa herkese, aynı mesafedeyim. Üfle sura israfil, içimde bir savaş çıksın. Sonra beni sevdiğini bile bile, söylemeyen o insanla barışalım.
Sigaram üşümesin artık dudaklarımda, kaybolan bir adamın kanına girmekten utanmak zorunda kalmayayım #dediadam… – #şiirsokakta #kitap #oku #şiirheryerde #yazar #şiirsokakta_ #şiir #kitaplar #takip #yalnız #aşk #sinema #twitter #sev #followme #film #roman #hayal #edebiyat #fotoğraf

dediadam (Dedi Adam) paylaştı.

-