Adele de bir uykusuz anne! Ve bakın yasadigi lohusa depresyonu hakkında neler

Adele de bir uykusuz anne! Ve bakın yasadigi lohusa depresyonu hakkında neler demis;
Yaşadığı şeyin gerçek bir lohusalık depresyonu olduğunun farkında olmadığını soyluyor: “Lohusalık hakkındaki bilgime göre- ya da İngiltere’de biz buna doğum sonrası diyoruz- çocuğunuzla birlikte olmak istemiyorsunuz, çocuğunuzu incitmekten korkuyorsunuz, işinizi iyi yapamadığınız için endişeleniyorsunuz,” diye anlatıyor. “Ama ben çocuğuma takıntılıydım; kendimi yetersiz hissediyordum, hayatımın en kötü kararını verdiğimi düşünüyordum… Yani bu çok farklı biçimlerde boy gösterebiliyor.” Ve kendini daha iyi hissetmek için yapması gerekenin çok basit bir şey olduğunu fark ediyor; yeni bir anneyseniz henüz zor olan bir şey: Kendine zaman ayırmak! “En sonunda dedim ki, her hafta kendime bebeğim olmadan istediğimi yapacağım bir akşam ayıracağım.” Ve bundan ötürü en ufak bir suçluluk hissetmediğini söylüyor.

Şu bir gerçek ki; anne olduğumuz zaman kalbimizi dolduran çok yoğun bir aşk oluyor. Bu aşk daha önce hiç deneyimlemediğimiz, başkalarına anlatması çok güç olan bir aşk. Koşulsuz ve herşeyi kapsayan bir aşk. Bize, dünyada ne olursa olsun çocuğumuz için her şeyi yapmaktan başka bir şey düşünmeyeceğimizi hissettirir.

Ama bu aşk ne kadar derin olursa olsun, kendimizle de ilgilenmemiz gerektiği gerçeğini değiştirmiyor.

Ve Adele’nin şu sözleri çok anlamlı: “Oğlumu her şeyden çok seviyorum, ama gün içinde keşke her istediğimi, her istediğim anda yapabileceğim zamanım olsa. Her gün bunu düşünüyorum.”
#uykusuzanneler
Yazının tamamı sitemizde link profilimizde #lohusa
#lohusayimfarkindayim

uykusuzanneler (Uykusuz Anneler Kulübü) paylaştı.

-