Aracınızla bir hayvana çarptıysanız, onu en yakın veterinere götürdüğünüzde tüm masrafların?

Aracınızla bir hayvana çarptıysanız, onu en yakın veterinere götürdüğünüzde tüm masraflarını trafik sigortası karşılamaktadır. Kaynak: trafikhareketi.org
Ekşi sözlükteki bu konudaki bilgilendirici açıklama: Ülkemizde maalesef çok fazla yaşanan bu durumun en azından toparlama şansı var ama ne yazık ki bilinmiyor. Sadece sizin çarpma durumunuzda değil, çarpıp kaçtığını gördüğünüz başka bir kullanıcıyı da sigorta şirketine bildirerek ödemeyi sağlayabilirsiniz. Dünyada sadece insanlar yaşamıyor, az daha dikkatli olmalı.
Arabayla Çarptığınız Hayvanın Tüm Masraflarını Sigortanızın Karşıladığı Gerçeği
arabanızla çarptığınız bir hayvanı veterinere götürdüğünüzde tüm masraflarınız trafik sigortanız tarafından karşılanmaktadır. aklınızda bulunsun.
edit: iyi de o işler öyle olmuyor, bunun kaynağı nedir yazılı olduğu bir yer var mıdır ? tarzında çok soru aldım. kaza yaptıkça sigorta ücretim ve aylık ödemem artacak hasarsızlık indiriminden yararlanamayacağım diye düşünen varsa insan olduğunu da düşünmesin bir zahmet. *** örnek olaylar ve dilekçe örneği aşağıdadır.
bu ülkede hangi iş kolay oluyor ki ? aracınızla kaza yapıp perte çıkarsanız bile parasını almanız bazen aylar sürebiliyor. artık geriye dönük dosya masraflarınız için bile aylarca bekleyen mahkemelerde uğraşan insanlar vardı. bir zahmet bunun içinde uğraşın.
örnek olay 1 :
herhangi bir sokak köpeğine çarptınız ya da başka bir araç sahibi çarptı ve çarpan şahıs iyi niyetli ve hayvanı tedavi ettirmek istiyor: öncelikli olarak olay yerinden aracın plakasının görüneceği şekilde fotoğraflar alınır yaralı hayvanın fotoğrafları alınır ve hayvan derhal kliniğe götürülür. bu arada araçlarımızda bulunması zorunlu olan kaza tespit tutanağı çarpan şahıs ve varsa görgü şahidi tarafından doldurulup imzalanır.
hayvan klinikte tedavisi sürerken, hayvanın getirilmesini takiben iki gün içerisinde veteriner raporu, masraf faturası, hayvana ait rontgen filmlerini içeren cd’si ile birlikte, kaza tespit tutanağı, olay yeri fotoğraflarını içeren cd ve aşağıda örneğini sunduğumuz dilekçe ile birlikte ilgili sigorta şirketinin şehrinizde bulunan bölge müdürlüğünün hasar tespit bölümüne gönderilir, bir gün sonra kargonun ulaşıp

hassasanne (Ece Kumkale) paylaştı.

-