“Bana öyle bir söz söyle ki Demir, hayatım boyunca duyduğum en güzel

“Bana öyle bir söz söyle ki Demir, hayatım boyunca duyduğum en güzel söz olsun. O güzel söz, sana ait olan ve sadece senin söylediğin olsun.”
“Çakıl Taşı,” diye fısıldadı çok ama çok büyük bir inançla. “Zaten sana söyleyebileceğim en güzel sözü defalarca söyledim.”
Yaşlar bu sefer kalbimden söküldü.
İçim acıyla sızladı.
“Çakıl Taşı, demek sen demek İpek. Sana olan sevgimi, aşkımı, tutkumu bir arada söylemek. Senin sahip olduğun her güzelliği; sana bu iki kelimeye sığdırıp, anlatmak İpek.”
“Çakıl Taşı demek, sana sadece bana ait olduğunu haykırmak İpek.”

Merhabalar efendim
Nar Çiçeği yorumumla sizlerleyim ❤
Kısacık konusundan bahsetmek istiyorum hemen

İpek ve Demir birlikte büyümüş iki genç. Aralarında sadece 4 yaş fark var. Bir gün Demir, İpek’in hatırlayamadığı bir sebepten dolayı ondan nefret ettiğini söylüyor. Böylece en yakın arkadaşını kaybettiğini düşünüp üzülen İpek, Demir’in nefret dolu bakışları ve davranışları karşısında kendini de aynı davranışları sergilerken buluyor. Birbirlerini en iyi tanıyan fakat birbirlerine düşman iki gence dönüşüyorlar.
Ta ki Demir’in annesinin, Demir ve İpek’in evlenmesini isteyene kadar..

Gerçekten nefretle örülmüş bir hikâyeydi.
Demir’in nefreti..
İpek’in nefreti..
Nefret, nefret de neden nefret? Derdiniz ne sizin demek istedim ve merakla çevirdim sayfaları. Ve de çok severek okudum ❤ Demir’in davranışlarını İpek çok sert bulsa da bana hiç de öyle gelmedi aslında. Çünkü Demir’in söylediği her söze, yaptığı her davranışa önyargıyla yaklaşan bir İpek vardı. Resmen kendini mutsuzluğa hapsetmişti. Kendini serbest bırak, şu duyguların artık bir özgür kalsın be kızım dedim, sonunda yani
Aşk nefrete, nefret de aşka dönüşebilir derler aynen öyleydi. Onların nefret dediği, hissettikleri şey nefret değildi aslında. O nefretin altı kazıldığında ortaya çıkan şey büyük bir aşktı ❤
Açıkçası Demirciydim ben kitap boyunca Ta ki son sayfalara kadar, o sayfalarda ona da kendine gelmelisin dediğim çok oldu.
Ayrıca öyle bir şey ki son sayfaya kadar ne olacağını kestiremiyorsunuz yani gerçekten her şey olabilirdi. Keşke final kısmı birazcık daha uzun olsaymış dedim bence güzel olurdu, fakat yine de çok sevdim ❤

kitapprensesii (Kitapprensesii °) paylaştı.

-