BENİM GOLCÜM SABİT DURMAZ… ⚫⚪  Teknik Direktör Şenol Güneş, takıma henüz adapte

BENİM GOLCÜM SABİT DURMAZ…
⚫⚪
Teknik Direktör Şenol Güneş, takıma henüz adapte olamayan ve performansıyla kafalarda soru işareti yaratan Alvaro Negredo ile ilgili şu tespiti yaptı; “Benim golcüm sabit durmaz”

Beşiktaş’ın hocası, ilk üç haftada yedek soyundurduğu İspanyol oyuncuyu eksiklerini gidermesi için yardımcısı Miquel Piero’ya teslim ederken, “Sen benim forvetlerden ne istediğimi ve nasıl futbol oynattırdığımı çok iyi biliyorsun. Benim golcülerim yerlerinde sabit durmaz. Rakip savunma oyuncularının çıkmasına müsaade etmez. Bir an önce takıma uyum sağlamalı” uyarısını yaptı.

Beşiktaş’ın büyük umutlarla renklerine bağladığı Alvaro Negredo’nun antrenman ve maç performansı kafalarda soru işareti yaratıyor. Teknik Direktör Şenol Güneş’in, yönetime sunduğu “Ne yapın edin, Aboubakar’ı takımda tutun” raporuna rağmen, bütçe sıkıntıları nedeniyle İspanyol oyuncuda karar kılınmıştı. Bu transfer nedeniyle hücumda farklı bir sisteme gitmek istemeyen Güneş’in, takımın oyun felsefesine alışana kadar Negredo’yu yedek tutma kararı aldığı belirlendi.

Sezona iyi başlayan Cenk Tosun’un performansından memnun kalan deneyimli teknik adam, Negredo’yu milli maçların ardından takıma monte etmeye çalışacak. Bursaspor maçında oyuna sonradan aldığı İspanyol golcünün futbolundan hiç memnun kalmayan Teknik Direktör Şenol Güneş, Negredo’nun eksik yönlerini İspanyol yardımcısı Miquel Piero’ya anlattı.

Negredo’nun takıma uyum sağlama sürecinde, bu oyuncuyu Piero’ya teslim eden siyah – beyazlı teknik adamın, “Sen benim forvetlerden ne istediğimi ve nasıl futbol oynattırdığımı çok iyi biliyorsun. Benim golcülerim yerlerinde sabit durmaz. Rakip savunma oyuncularının çıkmasına müsaade etmez. Bir an önce takıma uyum sağlamalı” uyarısında bulunduğu öğrenildi.

Beşiktaş’a geç geldiği için maçlarda fazla süre alamayan Negredo’nun da, sisteme yabancılık çektiği için bazı sıkıntılar yaşadığını teknik heyete ilettiği bildirildi. İspanyol golcünün teknik heyete aynı zamanda “Lige verilen ara benim için de çok iyi olacak. Bir an önce takıma alışmam gerektiğini biliyorum. Takım arkadaşlarım ile uyumum kısa bir süre sonra çok daha iyi olur” dediği bildirildi.

Haber Kaynağı : Milliyet

1903haber (1903 Haber) paylaştı.

-