“Biliyor musun Mia, bu çok yorucu. Sürekli saklanmak, birisi öğrenecek diye endişelenmek

“Biliyor musun Mia, bu çok yorucu. Sürekli saklanmak, birisi öğrenecek diye endişelenmek, annem ve ailenin geri kalanı için ne anlama geleceğini merak etmek. İnsanların bu haberi nasıl karşılayacağını düşünmek… Kendi bencil arzularım yüzünden bu süreçte Hector’u ve ailemi incitme düşüncesine katlanamıyorum.”
“Sevdiğin kişiyle birlikte olmayı istemen bencillik değil, Tony.”
“Değil mi?”
“Hayır, değil. Bu bir insanın en doğal hakkı. Hector seni seviyor ve senin de ona olan aşkını çatılardan bağırman ya da en azından bunu yapması için ona izin vermen dışında bir şey istemiyor.”
“Ne yapacağımı bilmiyorum,” diye fısıldadı Tony.
“Evet, biliyorsun. Her zaman biliyordun. Sadece yapmak zorundasın.”
Tony başını salladı. “Uygun bir zaman hiç olmadı.”
Tony’nin gözlerinin içine baktım. “Eğer eninde sonunda incineceğini biliyorsan, birini incitmek için asla uygun zaman diye bir şey yoktur.” (Syf/82)
#AudreyCarlan #TakvimKızıMart
İlk iki kitabı ayı ayına okudum ancak Mart’ı okumak Ağustos’a kaldı. Ama devamı da henüz çıkmamış zaten sanırım. Yani seri tuttu mu tutmadı mı bilmiyorum ama, her ay düzenli şekilde çıkarmaya devam etselerdi daha hoş olurdu diye düşünüyorum.
Mart’a gelirsek, ilk iki kitaba oranla daha az cinsellik ve daha güzel işlenmiş bir konu vardı bu kitapta bana göre.
Ahh Mia, hala iki kas yığını gördüğünde oracıkta kendinden geçiversen de, kalbin Wes’te olmasına karşın arzularını dizginlemekte zorlansan da, her kitapta biraz daha akıllanacak ve zamanla yola geleceksin bence. :)):) Bu arada, Mia iki kitapta da zengin ve medyatik kişilerle birlikte olunca, yeminle tüm kitap boyunca “Nasıl yaa aynı kız her ay başka bir ünlü ve zengin adamla beraber gazetelerde, davetlerde orada burada, tanınmıyor mu hiç?!” deyip durdum. Şu cümleyi okumasaydım: “Son birkaç ay içinde beni iki ayrı ünlüyle görmüş olan medyanın çirkin bir olaya neden olacağı konusunda onu uyarmıştım.”, sırf bu olayın saçmalığından dolayı eleştirecektim, ama yazar araya sıkıştırdığı bir cümle ile bu konudaki eleştirilerin önünü kapamış, iyi de yapmış.

Konusu belli, amacı belli olan bir serinin üçüncü kitabı; buna göre elinize alıp okursanız, “kafa dağıtma” beklentinizi karşılayacaktır.

mybookheaven (Books & Life • İrem) paylaştı.

-