Bir insan nazik, düşünceli şeyler yaparsa o insan nazik ve düşünceli biri

Bir insan nazik, düşünceli şeyler yaparsa o insan nazik ve düşünceli biri olur, iyi şeyler yaparsa iyi biri, kötü şeyler yaparsa kötü biri.
Ama birinin başına kötü şeyler gelirse, bu o kişi kötü biri olduğu için değildir. İnsanların annesi hastalanabilir, kocası aylak, babası kaçak, çocuğu otizmli olabilir, başı sürekli sıkışıyor, iki yakası bir türlü bir araya gelmiyor, hiçbir işi rast gitmiyor olabilir, bunlar da onun yaptığı kötü şeyler yüzünden değildir, kim bilir ne ahlar aldı da başına bunlar geldi denmez. Zaten başına gelen bu şeyler kötü şeyler gibi görünse de bunlar belki de onun daha da iyi bir insan olması için sunulan ikramlardır veya belki de gerçekten iyi şeylerdir.
Otizmli bir çocuk örneğin, dünyanın en zor şeyi gibi görünebilir, öyledir de çoğu zaman, amma lakin ki öyle de değildir, çok tatlılardır, dünyanın en ama en ama en iyi insanlarıdır. Keşke her insan onlar gibi olsa der insan, onları tanıyınca. Hatta belki de onlar insandır da diğerleri yani biz normaller insan değilizdir. O yüzden saçma sapan ve büyük konuşmayın, aman sizin de başınıza gelebilir, şeytan kulağına kurşun, tahtaya vurun.
İnsan izleyince gülüyor ama aslında ne de haklı, ben de öyle düşünüyorum, onu izlediğim günden beri;
-“Herkesin hayatına kimse karışamaz.”, YouTube’dan izleyin-

takaziskas () paylaştı.

-