Bodrum’un Torba’sı meşhurdur hani.. Hiç görmemiş, bu sohbeti, Torba’yı görmeye de mazeret

Bodrum’un Torba’sı meşhurdur hani.. Hiç görmemiş, bu sohbeti, Torba’yı görmeye de mazeret etmiştim. Günle beraber koyuldum yola ve işte küçücük bir kasaba! Ne güzel bir deniz kıyısında bekliyorlar beni; o, eşi Burcu ve Salih Abi!(Salih Kalyon.) İki günlük tatilde herkesle ahbap olunmuş; daracık sokaktan kim geçse selam eksik edilmiyor. Ben de ilişiyorum yanlarına, mahallenin palazlısı gibi. Çay, kahve derken, günaydınların tünaydına dönüştüğü evrede, kendi payıma düşen selamları toplamaya başlıyorum. Torba Sanat Evi’nin bahçesinde, güneşe küs masaya geçiyoruz sonra. Yekta, deniz kıyısının hemen çaprazındaki boş köşeye bakarak anlatıyor, uzağa, derine.. Gözlerinin daldığı, dilinin anlattığı yerde, O’nunla rastlaşır gibi ve sanki bağırıyor yan samadan biri; “Hey, zar tutma!” “Tutmuyorum ki!”

#JehanBarbur #BabaÖyküler
#OtKitap

Aklındaki kırıntıları birleştiriyor ve düşünde tamamladığı hikâyeyi anlatıyor bana. Hemen yamacımızda tavla oynayanların ları devriliyor bir ikindi neşesiyle yere; bağırıyor mahallenin ehli: “Düşeş!”

Jehan’ın (@JehanBarbur) o güzel ve narin kadının güzel kelimeleri. Aslında seçtiği güzel insanların ortak paydadaki öyküleri. İçlerinde ise öykülerini çok ama çok sevdiğim Yekta Kopan (@YektaKopan) da var.
Yekta Kopan’ın Öyküleriyiz sevgili okur. Kısacası kendinizden bir şeylerin de bulacağınız bu kitabı okuyun derim. OtKitap’a teşekkür ediyorum bir kez daha. –
Salı,
Yoğun ve koşturmacalı bir salı. Öyle ki sabah “beyaz sehpam” üzerinde çekemedim fotoğrafı. Artık şirkette “gri” sehpa üzerinde çektim. O yüzden fon bugün gri, yoksa programla düzeltemediğimden değil ;)
Herkese güzel bir salı diliyorum, zaten geç kaldım daha fazla uzatmayayım.
Catch you later!

PS: Jehan demişken, bir Gidersen dinlet miyiz?

tugberkbturk (Tuğberk Bahadırtürk) paylaştı.

-