Bu aralar kendim de dahil, insanı sorguluyorum sık sık. İnsanın aslında özüne

Bu aralar kendim de dahil, insanı sorguluyorum sık sık.
İnsanın aslında özüne baktığında ne denli bencil, acımasız, menfaatçi, riyakar bir organizma olduğunu çok daha derinden fark ediyorum. Başkalarının acılarına toplum beklentisinden dolayı üzülmüş gibi yaparken aslında içten içe nasıl sevindiğini anlıyorum; iyi ki benim başıma gelmedi hazzı.

İnsanın eleştirdiği, alay ettiği, küçük gördüğü ne varsa aslında kendisinin fazlasıyla yapacak kadar dürüstlükten uzak, iki yüzlü olduğunu uzunca bir süredir fark etsemde gözümün önünde somutlaştıkça midemi bulandıracak kadar beni sarstığına şahit oluyorum.

Otuz küsür senedir insanı sevmenin ve savunmanın ne denli ahmakça ve haksızca olduğunu fark etmek bende müthiş bir aldatılmış hissi uyandırıyor.

Dikkatlice baktıldığında dünyaya ‘hak’ ve ‘adalet’ kavramlarının aslında hiçbir zaman olmadığı görülüyormuş ki ben görmemişim. Bu uğurda belki kolumu bacağımı kaybetmedim ama ruhsal anlamda kendime ciddi zararlar verdim. Bu boktan gerçeği fark etmek epey zamanımı aldı.

Dünyayı kurtaramıycam. Dünyayı kimse kurtaramayacak. Ya asimile olacaksın ya da sisteme itaat edeceksin sorgusuz sualsiz.

Şuana kadar göstermiş olduğum saygı asla geri dönmeyecek.
Asla anlaşılmayacak.
Seni sen yapan hikayelerine ‘ajitasyon’ diye alay edenler, başta medya patronları sonra kendi çıkarları uğruna çaresiz insanların hikayelerini maaş+sgk karşılığı satın alacak.

Sana yaşattıklarından, duygularına verdiği zararlardan, ömrün boyunca inandıklarının gerçek olmadığını kanıtlamanın yarattığı hayal kırıklıklarından, başkalarının acılarını bencil çıkarları uğruna sömürmekten asla ama asla utanmayacaklar.
Doğmak üzere olan sabaha dileğimdir;

Tanrı bizi insandan korusun.

#beynimdeböceklervar

ollaluna (Yeliz) paylaştı.

-