Bugün Erkam Radyo da Nureddin Yıldız Hoca’yı dinliyordum. Şöyle dedi ; “Sahabenin

Bugün Erkam Radyo da Nureddin Yıldız Hoca’yı dinliyordum. Şöyle dedi ; “Sahabenin bir konferans salonu yoktu onlar bir hurma ağacının altına oturur ayetler hakkında konusur ders çıkartırlardı. ”
Evet Sahabenin meselesi Allah Rızasını kazanmaktı.Kalpleri Yalnızca Allah’ a bağlanmıştı.Niyetler sohbetler Allah Rızası icin olurdu.
Geçim derdine boğulmuş bütün meselesi dünya hayatı olmuş kalbi parçalanmış maneviyata yabancılaşmış bizler elbet sahabeyi anlayamaz hatta onlara yetişemeyiz… Uzun zamandır duzenli bir okuma yapamıyorum sanırım bu benim gereksiz tembelliğimden kaynaklanıyor Allah Affetsin… Şu zamanları hayırlı yerlerde hayırlı işlerde ve hayırlı ilimlerle hemhal okurken geçirmek nasib olsun hepimize… Peygamberler Tarihî kitabında Hz Şit peygamberi okudum İnsaAllah Hz idris Aleyhisselam’ ı da bugün okumak nasib olur… Sahabiler Ansiklopedisinde de henüz baslardayım ama hani bazı kitapların önsözü bile okunmaya değer ya bu kitap ta öyle kitaplardan işte Peygamberler Tarihî Kitab setine @benlikitabevi’nden ulaşabilirsiniz
Gecemiz Hayr olsun

guliningunceleri (Bismillah) paylaştı.

-