Çeşme’ye gelirken ilk okumaya çekildigim kitabin yazarinin da Çeşme’ye yerleşmiş olduğundan

Çeşme’ye gelirken ilk okumaya çekildigim kitabin yazarinin da Çeşme’ye yerleşmiş olduğundan habersizdim.. Yalniz ruhum biliyormuş yine fark ettim..
.
Önyargı yaptığımı çok düşünmesem de kitabin aşklı bir peri masali, romani olduğunu düşünerek okumaya basladim. (Belki isminden, belki yazarini sarkilariyla tanıdığımdan, belki de kitap kapağından).
.
Yanılmışım!

Şimdi beni taniyan, rast geldiğim ruhlar bilir ki ben mucizelerimi #Nefes ile yaşadim, yaşıyorum. En diplerden beni yukari dengeye dogru sıçratan yegâne özüme doğru akitan tek sır NEFESIM idi.. .

Kitapta kendimi bulduğum ne guzel cumleler var. Dün basladigim ve bugün bütün gün rüzgârlı Çesmenin kumlarinda okuyup bitirdim.
.
Farkındalığın, nefesin kendi sirrina erişmenin guzel hallerini romanin kocaman içine yerleştirirken, bemimde en gerçek ve ilk adim bulduğum AFFETMEK her yolun başıdır mesaji beni etkileyenlerden…
.

Kitabın cumleleri çok ve @fufuokur
iyi ki oku demişti bana…( sayfa 238 gözümden kaçmadı ✌ ) Okumak için çok da guzel zamanlama seçti ruhum..
.
Story de paylaştıkça adini soranlar kitap #perimasali.
.

Hadi bir cümle seçeyim kitaptan ve hepimize gelsin;

Zihin özgür olmadan an’da, anda kalmadan da huzurda olamaz. Arınmanın binbir çeşidinin en onemlisi ilkönce sımsıkı sarıldığımız ne varsa bırakmaktan gecer. Zayifliklarimizin hepsi zaaflarımız kaynaklı olduğu için halkanin çürük olanını kendimizde en iyi biz biliriz. Sürekli süslemeye çalıştığımız bedenimize bile sonsuz dek sahip değilken ne herhangi birine ne de herhangi bir şeye sahip çıkmaya çalışarak özgür kalabiliriz.
Çünkü insan bildiği şeyi ariyor, bilmediğini değil.

Içimizde doğru düğmeye bastığımızda her türlü arınmayı sağlayacak bir mucize var ama çoğumuz, data bankamızdaki kodlanmış olan bilgiden hatta gizli hazinemizden habersiz yaşıyoruz.
çocukken de kimse bize demiyor ki, NEFESINIZI TUTMAYIN!…
.
.
.
.
.
.
.
.
.

#PinarAylin .
#kitap #kitaplar #destekyayinlari #edebiyat #roman #farkindalik #book #bookstagram #affetmek #kisiselgelisim #books #instabook #bookphoto #instakitap #neokuyorum #okumahalleri #mutluyumcunku #huntagram #booksoftheday #kitapkurdu #nefes #nefeskocuGulay

gulaysahin76 (Nefes, Kitap, Düş) paylaştı.

-