Çocuklar, hissettikleri gibi konuştukları için müthiş edebiyatçılar sayılırlar, hem ayrıca

Çocuklar, hissettikleri gibi konuştukları için müthiş edebiyatçılar sayılırlar, hem ayrıca hissettikleri, başkalarının ne diyeceği hesaba katılarak hissedilenler cinsinden değildir…
.
Uyuyan herkes çocukluğuna döner. Belki de bu yüzden, yani uyurken yaşadığımızın bilincinde olmadığımız için, kimseye kötülük de yapamayız.
.
Hayatta hareket eden insan için fırsat
isteklere sahip olmanın bir safhasıdır.
.
Duygularımızı dışa vurduğumuzda, onları gerçekten hissetmekten çok, hissettiğimize kendimizi ikna etmeye çalışıyoruzdur.
.
…….birbirimizi anlamaktaki karmaşık yeteneksizliğimiz düşünüldüğünde, karıncalar bizi geçmiş durumdalar.
.
Tam olarak delilik sayılmaz bu halim. Ama delirenler herhalde kendilerine acı veren şeye teslim oluyordur, ruhundaki sarsıntılardan yavaş yavaş zevk almayı öğreniyordur. Hissettiklerim de buna pek uzak sayılmaz doğrusu. Hissetmek ne renktir acaba?”
.
.

Hiçbir şey kitaplar kadar zevk vermez.
.
#HuzursuzluğunKitabı
#FernandoPessoa
.
.
.
.
.
.
.
.

#kitap #kitaplar  #instakitap #instabook #coffeebook  #kitaptavsiyesi #neokuyorum #ruhsalgelisim #kisiselgelisim #spirituel #parapsikoloji #metafizik #psikoloji #book #bookstagram #bibliophile  #booksoftheday #huntagram #readingtime #igreads #igbooks #goodreads #nefeskocu #bookphotography #reading #bookread #breathcoach

gulaysahin76 (Nefes, Kitap, Düş) paylaştı.

-