Cuma gecesi film arayışına girenler için yazdım. Hadi bi yazıyı okuyun bakalım

Cuma gecesi film arayışına girenler için yazdım. Hadi bi yazıyı okuyun bakalım. Yorumlarınızı eksik etmeyin ama heee…

BEFORE I WAKE/ KÂBUSTAN GELEN (2015) 

Eh arada iyi filmler de izleyim ama di mi? Kâbustan Gelen şeklinde afişlerde ve sinema salonlarında yer alan film de sana keyifle anlatacağım filmlerden diyebilirim. Film, geçtiğimiz haftalarda sinemalarda yerini alırken, torrentede düşmesi neticesinde 10 kâğıdı cebimde bırakarak yine internetten izleme yoluna gidip, sinema ve Türk ekonomisini baltalayıcı davranışımı sergilemiş oldum. E napiiim ama; işsizlik bir taraftan, faturalar öte taraftan götüme girmişken, bir yandan da sinema bileti bu tecavüzü katmerlemez mi? Neyse gelelim filme…

Bir korku filmi olarak bilinçaltı konusunu işleyen bir film düşünecek olursak, hiç de fena değil diyebiliriz. Ööööle derin bir bilimkurgu karışımı beklemeyin tabii. Bilinçaltının alnatıldı daha etkili filmler olmadı değil. Aslında bu film için dram-korku desek yeri var. Filmde sadece konu edilen şey bilinçaltı değil, küçük bir çocuğun gözünden kansere olan bakışı ve bencilce davranan yetişkinler. Başarılı bir senaryo bana göre.

Evlatlık alınmış küçük bir çocuğun, bilinçaltına yerleşen şeylerin rüyasına girmesiyle birlikte, rüyalarını gerçeğe çevirerek, çevresindeki kişilerin hayallerini de gerçeğe çevirme durumu anlatılmış. Değişik bir konu öyle değil mi?

Fakat bu rüyalar gerçeğe dönüşüp, insanları mutlu ederken, aynı zamanda kâbusları da o kişileri mutsuz etmeye, hatta popoların üç buçuk atması için oldukça yeterli. Filmi ben beğendim, keyifle izledim, sizlere de tavsiye ederim. Herkese iyi seyirler.

IMDb: 6.2
Vizyon Tarihi: 05 Ağustos 2016
Yapımı : 2016 – ABD
Tür : Dram ,  Fantastik ,  Gerilim ,  Korku

#korkolik #korku #korkufilmi #film #sinema #korkunç #gerilim #gerilimfilmi #filmkeyfi #sinemalar #korkufenomeni #fenomen

korkukolik (Volkan Şimşir) paylaştı.

-