DAMARLARIN TIKANMAMASI İÇİN HER GÜN YENMESİ GEREKEN 10 YİYECEK! Aşağıda okuyacak olduğunuz

DAMARLARIN TIKANMAMASI İÇİN HER GÜN YENMESİ GEREKEN 10 YİYECEK!

Aşağıda okuyacak olduğunuz yazı The Hearty Soul’da yayımlanmış ve Sağlıklı Yaşıyoruz İçerik Üretme Grubu Üyesi Mehtap Erdallı tarafından sizin için çevrilmiştir. Her zaman söylediğimiz sözleri yine tekrar etmekte yarar var. Damarlarınızın tıkanmasını istemiyorsanız öncelikle sağlıklı ve doğal beslenmeniz başka bir deyişle Karatay Diyeti’ni harfiyen uyguluyor olmanız lazım. Yani siz bir taraftan işlenmiş gıdaları, trans yağları yiyorsanız diğer taraftan istediğiniz kadar burada sayılanları yiyin fayda etmez. Burada sayılanların faydası ancak sağlıklı ve doğal beslenince mümkün.
Damarlarımız Neden Tıkanır?
▪️ ​Damar sertliği
▪️ Yüksek homosistein düzeyi
▪️ ​Antioksidan yetersizliği
▪️ Toksinlerin sebep olduğu serbest radikaller
▪️ C Vitamini eksikliği

Damar tıkanıklıklarına tam olarak neyin sebep olduğu halen gizemini korurken, araştırmalar gösteriyor ki, damar sertliği çocukluktan başlayarak yavaş yavaş ilerleyen ve yaşlanmayla birlikte ciddiyetini arttıran oldukça karmaşık bir süreçtir. Bu süreci tetikleyen ve damarlarımızın iç çeperlerine zarar veren başlıca faktörler sigara içmek, yüksek tansiyon, Tıp 1 ve Tip 2 diyabet ve insülin direncidir.

Diğer faktörler de hareketsizlik, aşırı kilolu olma, ağır metallere maruz kalma, yüksek trigliserit seviyesi, bazı hastalıklar dolayısıyla vücudun sürekli inflamasyon üretmesi, (mikrobik olmayan iltihap), vücuttaki çeşitli iltihaplar, lupus (deri veremi) ve artrittir (kireçlenme/eklem iltihabı). Magnezyum, potasyum, lif ve antioksidan eksiklikleri sonucu yetersiz ve dengesiz beslenme, ya da beslenmede fazla miktarda şekerli gıdalara, işlenmiş nisasta ve aşırı ısıtma nedeniyle trans yağa dönüşmüş yağlara fazlaca yer verilmesi damar sertliğine neden olabilmektedir.

Bir Damar Açıcı Özelliği Bulunan 10 Doğal Gıda
Damarlarımızı nasıl temizleyebilir, damar sertliğini nasıl tersine çevirebiliriz:

Damar ▶️ Devamı yorumlarda

#sağlıklıyaşıyoruz #damar #damartıkanıklığı #beslenme #beslenmevediyetetik #beslenmeuzmanı #diyet #diyabet #diyabet #karataydiyeti #canankaratay #kalp

saglikliyasiyoruzcom (Sağlıklı Yaşıyoruz®) paylaştı.

-