DR. KELLY BROGAN ANLATIYOR: HAŞİMOTODAN NASIL KURTULDUM İlk kızımın doğumunun üzerinden 9

DR. KELLY BROGAN ANLATIYOR: HAŞİMOTODAN NASIL KURTULDUM

İlk kızımın doğumunun üzerinden 9 ay geçmişti ve ben hastanedeki ve özel kliniğimdeki işime başlayalı 7,5 ay olmuştu.

Hamilelik öncesi kiloma çabucak geri dönmüştüm ve anneliği seviyordum, fakat unutkanlığım yüzünden defalarca ofisimde kilitli kaldım. Cüzdanımı takside unuttum vs.

Birgün bankamatiğin önünde hesabımın PIN numarasını (şifresini) tamamen unuttuğum için öylece kalakaldım.

O kış, kuruyan cildimi nemlendirmek için her zamankinden çok daha fazla kakao yağı losyonu kullandım ve aşırı derecede dökülen saçlarım konusunda kendi kendimi rahatlatmaya çalıştım.

Fakat, rutin bir kan testi sonucunda, gerçek ayna gibi ortaya çıktı: Doğum sonrası tiroid veya TSH’lı (Tiroid Stimulan Hormonu) Haşimoto testi sonucu 20, antikorlar ise binlerde…

Hayatı boyunca oldukça sağlam ve sağlıklı yaşamış biri olarak, kronik bir hastalık sonucu ömür boyu ilaç tedavisi olmaya hemen teslim olmadım. Harika bir Naturopath’a (doğal tedavi uzmanına) gittim ve kendimi, kendi kendini tedavi dünyasının umut dolu kapısından girmiş buluverdim.

Dört buçuk yıl ve ikinci bir hamilelik sonrası, hiç ilaç kullanmıyorum, antikorlarım normal ve TSH’im da optimal düzeyde. Kendimde biraz övünme hakkı buluyorum çünkü bu konu sabır ve kararlılığın yanısıra, yeni bir yaşam tarzına sıkı sıkıya sarılmayı gerektiriyor ve de hiç geriye dönüp bakmadım bile. Şimdi sizlerle, öğrendiklerimin bir kısmını paylaşacağım:

Psikiyatrik Bir Hastalıkmış Gibi Görünen Tiroid Rahatsızlığı
Tiroid bezi, ▶️ Devamı yorumlarda… #saglikliyasiyoruzcom #sağlıklıyaşıyoruz #haşimoto #hashimotos #kellybroganmd #beslenme #beslenmevediyetetik #beslenmeuzmanı #diyet #diyetisyen #endokrinolog #nodül #tiroidnodülü #tiroid #doktorlar

saglikliyasiyoruzcom (Sağlıklı Yaşıyoruz®) paylaştı.

-