Efsanevi benim için çok özel. Yeri ve değeri apayrı. Kitabı ilk @mervemseldunya

Efsanevi benim için çok özel. Yeri ve değeri apayrı. Kitabı ilk @mervemseldunya nın ricası üzerine okumuştum – 2-3 sene önce. O dönemler Türk yazarlara karşı ön yargım vardı. Okumadan önce epey iç geçirdiğimi, bunu bana niye yapıyorsun Merve diye söylendiğimi hatırlıyorum. Sonrasında ise kendimi kaptırıp gittim ve iyi ki okumuşum dedim.
Yasemin’in kalemi biraz depresif biraz melankolik ama kullandığı metaforlar ve betimlemeler dantel gibi işlenmiş, epey özenilmiş. Benzersiz ve zarif.
Eylül karakterinin gelişimi, güçlenmesi, kendini bulması, okumaktan en büyük keyif aldığım noktaydı. Bende hissettirdiği duyguları da es geçmemek gerek tabii.
Zaman zaman gözleri buğulandıran, zaman zaman dudaklara hafif bi tebessüm konduran ama her daim kalbe dokunmayı başaran bir kalemi var Yasemin’in.

Hikaye zaman sıçramalarıyla aktarılıyor. Yasemin bu zaman sıçramalarıyla okuyucuya hem nefreti hem aşkı gösteriyor. Geçmişe her gittiğinde Eylül’le birlikte Bora’ya aşık olurken günümüze geldiğinde Bora’yı bi kaşık suda boğasımız geliyor.
Devamı için sabırsızlandığım, @_buseguler_ in basmayı kabul ettiği için Tanrılara şükrettiğim bir seri. Denk gelirseniz okumanızı çok isterim. Biraz emek isteyebilir ama duygusallığının altında yatanı görmeye çalışırsanız eğer kalbinizi aynı benim gibi çalabilir.

kristalkitap (Bookstagram || Kristal Kitap) paylaştı.

-