Evlâtlarımız ve torunlarımız, eğer İslâmiyyetden habersiz olurlarsa biz bunun cevâbını veremeyiz

Evlâtlarımız ve torunlarımız, eğer İslâmiyyetden habersiz olurlarsa biz bunun cevâbını veremeyiz
Buyurdular ki.… Kardeşim, yalnız Çanakkale’de 250 bin üniversiteli genç, tıbbiyeden, mühendislikden, bütün bu gençleri topladılar, Çanakkale’de hepsi şehîd oldu. Neden? Küffâr içeri girmesin diye. Bu vatan toprağına kâfir ayağı değmesin diye. Ecdâdımız, dedelerimiz, hep bu îmân-küfür mücâdelesinde şehid düştüler. Velhâsıl, biz hazıra konduk kardeşim. Ama bunun kıymetini bilmezsek, hesâbı sorulur yârın âhiretde.
O hesap da ağır olur, cevâbı verilmez. Bunun da tek çâresi var. Mâdem ki bu bayrak bizim elimize kadar gelmişdir. 1400 seneden beri, kanla, malla, canla gelmişdir. Eğer bu bayrak, bizden sonraki nesle aktarılmazsa, bizden sonraki gençlik, bizim evlâtlarımız, torunlarımız, İslâmiyyetden habersiz olurlarsa, daha doğrusu İslâmiyyeti doğru olarak öğrenemezlerse, cevâbını veremeyiz.
Çünki küfür ve bid’at her tarafı kaplamış, heryer felâket içinde. Küfür, sel gibi akıyor. Her gün yüzlerce acâyip, bozuk, yamuk kitâblar çıkıyor, dîni bozmak için yarış var âdeta. Televizyonlar, hele internet, gençlerin îmânını çalmak için nice sinsi tuzaklar kuruyorlar.

bulut_bey79 (⛅⛅⛅Ahmed Şenol Bulut ☁☁☁) paylaştı.

-