Genç kız göz ucuyla Deryal’in kendisine baktığını fark etti. Ardından tamamen bedenini

Genç kız göz ucuyla Deryal’in kendisine baktığını fark etti. Ardından tamamen bedenini çevirdi. Kendisini, yüzüne kilitlenmiş gibi bakan adamın derin bakışlarına hapsedilmiş buldu. Ağzından ne bir kelime dökülüyor, ne de kıpırdayabiliyordu. Deryal sürekli, neredeyse gözlerini bile kırpmadan ona bakıyordu.

Genç adamın yüzünde tembel bir gülümseme, yarı aralık gözleriyle başını oturduğu koltuğun arkasına dayamış, uzun dakikalardır genç kızın gözlerinin içine bakıyordu.

Kendini sersemlemiş hissediyordu. Sarhoş gibi.. Ama içtiği viski bir kadeh bile değildi. Sarhoştu, evet ama içkiden değil! Onu sarhoş eden kızın bakışı ve gözleriydi. Kızın gözlerindeki yumuşak, tatlı bakış ve o güzel gözlerinin buğulu rengi sarhoş ediyordu. “Neden?” diye sordu genç kız. “Öyle bakıyorsun?

Deryal cevap vermedi. Genç kız, sesini duyduğundan bile emin değildi. Hâlâ öylece transta gibi bakıyordu. Ve sonra dudaklarını yine tembel bir gülümsemeyle araladı. “Galiba..” dedi genç adam. Sesinde hafifçe şaşkınlık tonu vardı. “Aşık oluyorum.” Genç kızın çenesi birden aşağı düşünce, doğal bir hareketle uzanıp parmak uçlarıyla dokundu ve yukarı ittirdi. Ve elini tekrar yerine çekti. “Emin değilim. Daha önce hiç başıma gelmedi. Ama içimden şiir yazmak geliyor.” Genç adam omuz silkti. “Ben şiir sevmem ki..”

Merhabalar efendim
Size harika bir alıntı getirdim ‍♀️ Ve kitap tavsiyesi ve de yazar tavsiyesi
Selvi Atıcı aşkımı bilmeyen kalmamıştır heralde artık kitaplarını her gördüğümde bunu belirtiyorum ve yeniden okuma isteğiyle doluyorum
Ben yine, yeni ve yeniden okumuşken size de bir alıntı bırakıp hatırlatmak istedim ve hala bu güzelliklerle tanışmamış olanlarınız varsa çok şey kaçırdığınızı da belirtmek istiyorum
Hangi kitabı en güzeli diye sorarsanız işte o konuda kararsızım çünkü hepsine de bayılıyorum
Tavsiyemdir, hepsini okuyun hepsini
Huzurlu geceleer

#kimliksiz #selviatici #kitapalintisi #kitapyorumu #kitaptavsiyesi #kitaponerisi #kitapprensesii

kitapprensesii (Kitapprensesii °) paylaştı.

-