Gördüğüm en güçlü ve pozitif kadınlardan biri… Uzun zamandır takipçilerimden biri olan

Gördüğüm en güçlü ve pozitif kadınlardan biri… Uzun zamandır takipçilerimden biri olan @turkankendircikaya ve eşi @kayatnyc’nin evine konuk olduk dün akşam. @gurukafa’yla ramazan ayında yaptığımız #iftardasizdeyiz ziyaretlerinde Türkan’a da gitmeyi çok istedik ancak kısmet olmamıştı. Biz de daha sonra geleceğimize dair söz vermiştik. ✌
Onunla zaman zaman iletişim halindeydik ve hikayesini ilk dinlediğimde ben olsam bu kadar güçlü olamazdım dedim. Şimdi o, aynı hastalıktan dolayı çevresinde bu hastalığı yaşayanalara da moral oluyor.
Türkan düğününe 20 gün kala gelinlik provasına gidiyor. Prova sırasında bir memesinin diğerinden farklı olduğunu anlıyor. Bu durum sonucunda eşi Tuncay’ın ve arkadaşının ısrarlarıyla doktora gittiğinde meme kanseri olduğunu öğreniyor. Sonrasında kemoterapi dönemi başlıyor ve 1 yıl süren tedavi sürecinden sonra artık bu hastalıktan tamamen kurtuluyor. Ancak önemli anektodlar da veriyor.
“Her 6 kadından 1’i, her 100 erkekten 1’i meme kanseri olma riski taşıyor!” Bu yüzden kendinizi kontrol etmeniz çok önemli. Özellikle kadınlar!
Elbette sadece meme kanserini konuşmadık. Yemek yapıp bol bol kilo aldık. Türkan’ın annesi mumbar, kardeşi @naf2naf ise Balcan kebabı yaptı. Devamında şam ve çıtır kabak tatlısı olarak devam eden bir seramoni…
Canlı yayınlar ve instastories’te hem meme kanserini konuştuğumuz hem de yemeklerden bahsettiğimiz birçok paylaşım var. 24 saat geçmek üzere, bu yüzden izlemenizi tavsiye ediyorum.
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr

ucakyolcusutr (Uçak Yolcusu) paylaştı.

-