Gözlerime hüzün çökmüş:-)) Kişi karşısındakini kesinlikle görmek istediği gibi görüyor. Bunu

Gözlerime hüzün çökmüş:-)) Kişi karşısındakini kesinlikle görmek istediği gibi görüyor. Bunu imza günlerinde daha iyi anlıyorum. Biri gelip diyor ki, ‘ne güzel, ne enerjik görünüyorsunuz’, hemen arkasındaki gelip diyor ki ‘çok yorgun görünüyorsunuz’… Bende bir değişiklik yok, senin gözün ne görmek isterse onu görüyor. Fotoğraf paylaşıyorum, eskisi gibi gülmüyorsun, yorgun görünüyorsun, gözlerindeki hüznü sil… Yapmayın arkadaşlar, bana değil, kendinize yapmayın.
Niye böyle biliyor musunuz? Çünkü bu ülkede yalnız kadına biçilen rol bu… İnandırıldığımız şey bu. Mutlu olamaz yalnız kadın. Allah Allah, gülüyor da üstelik! Olacak iş değil! Kendi mutsuz ya, senin gülüyor olmanı anlayamıyor, kendi dipte ya, öyleyse herkes dibe insin. Yukarıdakine tutunup ben de yukarıya çıkayım diye düşünemiyor. Oysa çok basit, çok sade, son derece düz bir gerçek var. Kadın olmaktan önce ‘insanız’ biz. Bize sunulan hayatı, hakkıyla layıkıyla yaşamak gerekmez mi? Ne yapalım? Asıp suratı oturalım mı? Türk kadının çok büyük bir kısmı gibi, dramdan, kederden, elemden, hastalıktan mı beslenelim?
Ben öyle değilim arkadaş, sevmiyorum sızlanmayı, şikayet etmeyi, surat asmayı. Ama histerik kahkahalar da atmıyorum, gün boyu sırıtmıyorum. İnsanların mutluluk peşinde koşarken ezip geçtiğin kelimeye tutundum ben, onunla yaşıyorum yıllardır. O ne biliyor musun? O kelime ‘huzur.’ Sevdiklerim hayatta, herkes iyi, aç değiliz, açıkta değiliz, yavruların kahkahaları evi dolduruyor, işimiz gücümüz var, hayallerimizin peşinde koşacak enerjimiz var, çok şükür, elhamdülillah… Bitti, bu kadar.
Ha yorgun mu görünüyorum? Onu anlarım, yorgunum bak. Hepiniz gibi bir hayatın içerisindeyim. İş, güç, üç çocuk, idare edilen bir ev, bir hayat, yapılacak işler… Sırtım ağrıyor, geçmedi kör olası ağrı kaç senedir… Çok şükür bugünümüze… Öyle yalnızım, mutsuzum, diye gezmek yok. Çok kızar Allah bak, benden söylemesi. Ben yok muyum, der. Dedirtmeyin…
Gözlerinizden öperim…

sermincarkaci (Oyuncu Anne) paylaştı.

-