‘ Güneş sistemi hakkında ” Neredeyse ” her şey ‘ kitabı uzay?

‘ Güneş sistemi hakkında ” Neredeyse ” her şey ‘ kitabı uzayı ve güneş sistemini merak eden kızımın bayıldığı bir kitap. Neler öğrendik neler; Venüs diğer gezegenlerle karşılaştırıldığında ters yönde döner yani ben üstten bakıldığında güneş doğudan doğup batıdan batar. Venüste her şeyi kırmızı tonlarda görürdük ve bu konuyla ilgili venüste olsak nasıl görürdük, venüs gözlüğü nasıl yapılır etkinliği var.
Merkür’ün Yerçekimi dünyadan iki buçuk kat daha az. Bu demek oluyor ki merkür’e gidip üzerinde zıpla saydık dünyadaki ne göre 2,5 kat daha yükseğe zıplardık.
Uranüs kendi ekseni etrafında dönerken aşırı derecede yan yatmış. Yan yan geziyor.
Kızım Mercury zıp zıp gezegen diyor Yerçekimi az olduğu için. Boynumuzu yaptık uranüste olsak evimiz nasıl görünecekti ona baktık.
Yazarı Yağmur Karan
Resimleyen Pınar Yılmaz Aydın. Abaküs Yayınları’ndan çıkmış. Yaş grubu 7 yaş ve üstü. Yazarın dili ve illustrator un çizimleri çok samimi.#abakusyayinlari
#booksworm #pinaryilmazaydin #yagmurkaran #gunessistemi #gunessisyemihakkindaneredeysehersey #bookforkids #illistrator #7yasustukitapkurduanne #8yasustukitapkurduanne #9yasustukitapkurduanne #kucuktahtaatinmaceraları #tahtaat #kitabinipaylas #bookinstagram #bookforkids #cocukkitabionerisi #cocukkitaplari #cocukkitapcisi #instakitap #booksworm #ursulamoraywilliams #joycelankesterbrisle #illustrator #kitapperisi #kitapperisianne #kitapkurduanne #kitapkurdu#bookworm #kitapiyikivar #books #bookblogger

kitapperisianne (Nihal Baysal Kocer) paylaştı.

-