Her beğeniniz 1 dolar karşılığında bağışa dönüşecek. Nasıl mı? Birkaç dakikanızı çok

Her beğeniniz 1 dolar karşılığında bağışa dönüşecek. Nasıl mı? Birkaç dakikanızı çok önemli bir sosyal sorumluluk projesi için ayırmanızı rica ediyorum.

Disney faaliyet gösterdiği ve aralarında Türkiye’nin de yer aldığı toplam 43 ülkede “Hayallerini Yaşa Prenses” adıyla dünyanın her yerindeki kız çocuklarını büyük hayaller kurmaya ve onların peşinden gitmeleye teşvik etmek için global bir fotoğraf projesi başlattı.

Proje kapsamında, 15 ülkeden 19 kadın fotoğrafçı Disney Prenses’lerinin hikayeleri ve ilham veren karakter özelliklerinden esinlenerek kendi ülkelerinden rol model olarak seçtikleri başarılı genç kızların, cesaret ve azimlerini ön plana çıkaran fotoğraflarını çekti. Proje kapsamında Türkiye’den ülkemizi dünya çapında temsil eden ödüllü fotoğrafçı, arkadaşım Dilan Bozyel (@dilanbozyel), jimnastik dalında elde ettiği başarılarla bu dalda Türkiye’den olimpiyatlara katılmaya hak kazanan en genç sporcu ünvanına sahip milli jimnastikçimiz Tutya Yılmaz’ı (@tutyayilmaz) fotoğrafladı.

Çekilen fotoğraflar Disney’in sosyal medya hesaplarında yayınlanarak, kız çocuklarının eğitimine destek veren Birleşmiş Milletler Vakfı’nın Girl Up fonuna kaynak sağlamayı amaçlıyor. 15 Ağustos-11 Ekim tarihleri arasında #HayalleriniYaşaPrenses etiketi ile projede yer alan fotoğfarlara yapılacak her beğeni veya katılımcıların #HayalleriniYaşaPrenses etiketiyle kendi Facebook, Instagram ve Twitter mecralarında kendi hayallerini yansıtan her fotoğraf paylaşımı için Disney Worldwide Services, Girl Up projesine 1 Dolar bağışta bulunacak.
‍♀️ ‍♀️ ‍♀️
Profilimdeki linkte tıklayarak Disney Türkiye Facebook adresini ziyaret ederek fotoğrafları beğenebilir ve kendi fotoğraflarınızı da yine aynı etiketle paylaşabilirsiniz.
#girlup #HayalleriniYaşaPrenses #disney

oguzyenihayat (Oğuz Yenihayat) paylaştı.

-