“İnsanın içinde ağlama isteği uyandıran güzellikler, ister tabiatın armağanı olsun, ister insan

“İnsanın içinde ağlama isteği uyandıran güzellikler, ister tabiatın armağanı olsun, ister insan elinden çıkma sanat eserleri, aynıdır. İnsanın içini sevinçle yıkayan her güzellik ağlatır. Yeter ki gözlerimiz hak edilmiş güzelliklere ağlamayı bilsin.” Muhteşem büyülü şiir gibi bir kitap okudum.
Kitabın hemen hemen her sayfasında altını çizdiğim cümleler oldu. Öyle dolu ki işte benim sevdiğim kitaplardan dediğim bir kitap. Tamamen kurgu bir yerküre anakara ve şehirler, isimler … Siz bu şehirlerde gezerken şiirin bilgeliğiyle sarmalaniyorsunuz.
Elli yıl sonra karaya ayak basan bilge şair Bendag, atlı polis Gamenn, kendisini yirmi yıl eve kapanmış bilge filozof Moottah ile bu şehirleri gezerken hem edebiyata doyuyorsunuz hem de vahşice işlenmiş cinayetleri aydinlatiyorsunuz.
Kitabın kalınlığı gözünüzü korkutmasin çok keyifle okuduğum ve herkese gözüm kapalı tavsiye edebileceğim bir kitaptı. Kalemine sağlık #murathanmungan “Anlamaya çalışmaktan vazgeçmeden yaşamı kabullenmek; belki de asıl başarılması gereken budur”
#şairinromanı
#ayin20siokumalari

nurhnslr (nurhanca ☕♈) paylaştı.

-