#kasımayındaokuduklarım   Dolu dolu bi ay geçirmişim. Tam 14 kitap bitirmişim kasımda

#kasımayındaokuduklarım Dolu dolu bi ay geçirmişim. Tam 14 kitap bitirmişim kasımda. Tabii birkaçı önceki aylardan başladığım kitaplardı. Bitişi kasıma denk geldi ama olsun. Ben kendimi 14 kitap bitirebilmişim diye mutlu ediyorum.

Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter ve Lanetli Çocuk, 5. Dalga ve Benimle Asla Tanışamayacaksın @angelsbooks ile birlikte okundu. Bence aşmışız kendimizi. Bu ay epey bir kitabı birlikte okumuşuz. Benimle Asla Tanışamayacaksın’a @alexcei_okuyor eşlik etmişti. Gayet keyifli bir okuma süreci oldu bizim için. En önce benim bitirmem de keyfimi ikiye katlamış olabilir tabii. Grupla okuyunca kendimi fena gazlıyorum, sormayın.

Bin Damla Gözyaşı ise dün bitti. Yorumu goodreads’de var. Fotoğraf çekebilirsem buraya ve bloga da ekleyeceğim. Şimdilik “muhakkak okuyun.” diyorum sadece. Yürek burkan bir hikaye ama herkesin okuması gerek. Küçük büyük, çocuk yaşlı demeden… Kendini Aşka Bırak, çok öncelerden sahaftan 5TL görüp de “benim olmalıııı *ağzınınsuyuakanemoji*” diyerek aldığım ama büyük hayal kırıklığına uğratan bir kitap oldu. Kitap neyi anlatıyor onu bile hatırlamıyorum. Sanırım tarihi aşktı. Yani öyle olması gerek, muhtemelen.
Casus, Ahmak Wilson’ın Trajedisi ve İntihar Kulübü’nün yorumları blogumda mevcut. 3’ünden birini önerip bu kitapların da sırasını geçeyim dersem; Ahmak Wilson’ı okuyun arkadaşlar. Gerçekten keyifli bir kitaptı. Rahatlıkla önerebilirim.

Benimla Asla Tanışamayacaksın, grup olarak okumaktan keyif alsam da kitaptan keyif alamadım. Önerebileceğim bir kitap değil. Pek yanaşmasanız da olur. Sıkıcı, monoton ve gerçeklikten uzak bir anlatımı vardı. Beni sarmadı. Seriymiş bide. Dönüpte ne zaman ikincisi çıkacak diye bakmayacağım, çıksa ve 10TL ye satılsa bile almayacağım bir kitap ne yazık ki.

Ne kaldı geriye? Ah, Sürgün Çocuklar var tabii. Onun da yorumu blogda. Tekrar yazmayım şimdi düşüncelerimi. Üşengeçlik aldı başını gidiyor.

Calibro’dan okuduğum kitapları unutmayalım lütfen. Küçük Paris Fena Öksürüyor ve Hayvan Çiftliği.
Küçük Paris, öykü kitabı. Yazarın epey farklı bir anlatımı var. Kelimeleri kullanışındaki kıvraklığı çok sevdim.(yoruma taştım yahu, oradan devam edelim.)

kristalkitap (Bookstagram || Kristal Kitap) paylaştı.

-