Khon Kaen / Tayland (3) “Benim adım Güneş” dedi, ışıldıyordu! Khon Kaen’e

Khon Kaen / Tayland (3)
“Benim adım Güneş” dedi, ışıldıyordu!
Khon Kaen’e yaklaşınca ve hava da kararınca hatırladım, henüz kalacak yerim yok :). O sırada da bir kadın binip yanıma oturdu, çat pat ingilizcebiliyor. Yalandan bi rezarvasyonum var onun adresini gösterdim kadına bilemedi. Aradı adamları ahh pek uzakmış buraya dedi. Şehir Mersin gibi geldi bana, uzun anacım git git bitmedi. Yapıştım bizim az ingilizce bilen Noi’nin yakasına, vardık tuktukçuların yanına. Çok ucuz olmasa da yakında, güvenli, uygunca bir otel bulduk bana, Nai’ye teşekkür edip atladım tuktuka. Ponginn Mansion’da tuttum bir oda.

24 saatlik yol bitti bitmesine ya ben de bittim. Varışı kutlamak için kızarmış piliç ve pilav söyledim. Kolaya buz ister misiniz dedi yaa! Ay resmen yaz!
Bahçeli canlı müzikli bir bar buldum, bir de Güneş’i. Her fırsatta yanıma geldi. “Sunny” diyor adına Sayii gibi bir şey Taice adı ve güneş demekmiş. Kendinden, ailesinden anlattı biraz.
Hem zarif, hem utangaç, bir o kadar da arkadaş canlısı ve dışa dönük. Hem utangaç olup hem de açık olma hallerini yakın da buldum kendime.galiba. Sadece 20 yaşında. Çatır çatır ingilizce konuşuyor bu tatlı garson kız. Nereden öğrendin dedim, filmlerden ve müziklerden dedi. “Dünyayı gezmek istiyorum tıpkı senin gibi” dedi Güneş.
“ilk hayali 18 yaşında kurmuştum” dedim, “yola çıktığımda ise 28 idim! İngilizceyi filmlerden öğrenmişsin daha bu yaşta, istersen mutlaka gezersin de.” Gözleri parladı…
Müzik tatlı tatlı çalarken biz de gülümsedik bol bol birbirimize, sanki erken bir kutlamaydı Güneş’in dünya turuna.
“Hava çok güzel Güneşcim dedim,sence biraz daha otursam hostele dönmek için güvenli mi bu saat? “Aslında güvenli sayılır”, dedi ama ben seve seve hosteline bırakırım seni…Öyle de oldu. Havalı genç garsonlardan birine “ben iki dakkaya gelirim”dedi sanırım sonra da otelime kadar bıraktı beni motoruyla.
Onun adı Güneş, bir gün karşılaşırsanız mutlaka ışıltısından tanırsınız ;)
#ruhubohcadagezen #sınırlarımkalktıbenim #hikaye #yol #gezgin #ingilizce #seyahat #güneş #ışıltı

ruhubohcadagezen (Hülya Tosun) paylaştı.

-