Kitap Yorumu || Tehlikeli Kızıl 16.08.17 Bir kitap sıkıcı olup nasıl okutabilir

Kitap Yorumu || Tehlikeli Kızıl
16.08.17
Bir kitap sıkıcı olup nasıl okutabilir anlamıyorum, bu kategori arasına Tehlikeli Kızıl’da giriyor. Yani sıkıcı ama ne hikmetse okutuyor kendini. Okumak istiyorsunuz.
Her şey o son içindi sanırım. Hani bu kadar sıkıcı işlenen bir olay örgüsü nereye bağlanacak? İki karakter bu kitapta mı birbirini sonunda bulacak? Leah’a ne olacak?
İlk kitap Olivia’nın ağzındandı, bu kitap Leah’nın ağzından. Pek mutlu olmadığımı Hikayem’den açıklamıştım. Üç kitapta Olivia’nın ağzından olur diye düşünüyordum baştan beri. Gerçi ne kadar başta sitem etsemde Leah’nın ağzından okumuş olmama sevindim.
Kitapta sıkıcı olan kısımları Günümüz kısmıydı, Geçmiş kısmı gayet ilgimi çekiyordu. İlk kitapta öyle ortada kalan bazı cevaplar bu kitapta Geçmiş’le gün yüzüne çıktı. Leah’nın bakış açısını da görmüş olduk hem.
İlk 150 sayfaya kadar Leah’nın ağzını yüzünü dağıtma isteğim yalnız hiç gitmedi. Bir insan bu kadar mı şımarık, bu kadar mı itici, bu kadar mı iğrenç olur? Bir insan bu kadar mı duygusuz, bu kadar mı birine odaklı olur? Dellendim arkadaşlar.
İşte 150 sonrası hatta 200 sonrası da diyebilirim her şey düzelmeye başladı. Bu denli sinir olduğum kadına üzüldüm. Resmen üzüldüm. Yaşadığı hayata üzüldüm. Bu hale gelmesine üzüldüm.
Bazı şeyler var işte, söyleyemiyorum spoiler olacak diye. Bazı şeyler içsel yaşamak gerekiyor.
Ayrıca kitabı sonlara doğru sevmemin nedeni Tarryn’ı hissettim. Şaşırttı. Heyecanı sonunda soktu! Gizemi soktu! İstediğim buydu.

SPOILER

Kitapta en dellendiğim kısım şu bebek kısımlarıydı. Bebeği neden istemezsin? Hadi istemedin yahu iki de bir O BENİM deyip neden yine saçma sapan hareketlere geçiş yapıp Caleb’i kaybetme riskine girdin? Resmen bile bile adamı elden kaybettin. Kaşındın.
İlk Olivia’nın yanında olmalı Caleb gözüyle okuyordum. Ki son 100’e kadar da öyle sürdü. Sonra bir anda Leah’ı sevmeye başladım. Aslında sevmek değil de, ailesinin yaptığı olaylardan, kız kardeşinin ortaokulda yaptığı olaylardan, babasının özellikle beni iyice sinir etmesinden kıza üzüldüm.
Devamı yorumda

gladerbook (sena) paylaştı.

-