#kitapyorumu Bakın sakın “ünlü biriyle çıksam nasıl olurdu?” diye saçma hayallere bürünmeyin

#kitapyorumu Bakın sakın “ünlü biriyle çıksam nasıl olurdu?” diye saçma hayallere bürünmeyin. Hayır tabiiki de sizi düşündüğüm için söylüyorum ne gerek var? Sanki normal sevgili bulabilmişiz gibi birde ünlüsünü düşünüyoruz.

Annem ile kız kardeşimin düştüğü hatalara düşmeyecektim. Tüm hayatımı geleceğim üstüne kuracağım ve aşk denilen bu saçmalıktan uzak duracaktım taki Tate karşıma çıkana kadar. O gün ellerimle yaptığım tüm hayatım kumdan kale gibi yıkıldı.

Çiçek, yurt dışında hem sevilen hem de sevilmeyen bir kitap. Kitap yazın okunacak ve sizi gülümsetecek bir aşk kitabı. Zengin oğlan ve idealleri olan fakir kız mottosunun güzel uyarlanmış versiyonu. Daha kitabın ilk bölümlerinde Charlotte ile Tata arasında geçen muhabbetleri yüzünüzde gülümseme ile okuyorsunuz. Kitabın bu kadar tatlı olmasının sebebi gerçeğe yakın olması. Hepimizin başına gelebilecek olan bu olayı okurken haliyle istemsizce sırıtmanız oldukça normal oluyor. Kitabın kurgusu bu kadar gerçeğe yakın iken karakterler oldukça tatlı ama bir o kadar da hırsları ve duyguları açık betimlenmişler. Karakterler size kendini sevdirecek ve “Aferin Charlotte!, Evine ateşler düşer inşallah Tate” dedirtecek çünkü kendinizi bir yerden sonra kitaba fazlasıyla kaptırmış bir halde bulacaksınız. Kitabın dili oldukça akıcı ve tatlı ki zaten kendinizi kaptırmanız bu şartlarda oldukça normal geliyor. Siz bilmem ama ben Charlotte ve Tate hikayesini ikinci defa okuyacağım çünkü arada bir bizi gülümsetecek kitaplara ihtiyacımız var değil mi? Puanım : 5 #pegasusyayınları

sonkahvebukucu (Ahmet Şahin) paylaştı.

-