#kitapyorumu Ben tamamen duygularımla hareket eden bir insanım! Hani böyle elzem anlarında

#kitapyorumu Ben tamamen duygularımla hareket eden bir insanım! Hani böyle elzem anlarında kalplerinin sesini dinleyipte sonra günlerce depresyona giren insanlar var ya işte bende onlardan biriyim. Kahrolsun iyi niyetli olmak.

Sizde hayatınızda kalbiniz ve beyninizden gelen sesler arasında kalıyorsunuz değil mi? Bilin ki yalnız değilsiniz! Kalp ve Beyin içinizde yaşadığınız o derde derman olmaya geliyor.

Dünyada da aynı isimle fenomen olan ve büyük bir kitle tarafından sevilen kalp ve beyinin sonunda ülkemizde çıkmış olması kadar mükemmel bir şey yoktur herhalde. Yazarın yarattığı evren yıllardır içinizde yaşadığınız o çelişkilerin vücut bulmuş hali. Daha en başından kahkaha krizlerine girerek okumaya başladığınız bu çizgi roman ilerledikçe aslında çeliştiğiniz bu konuların çözümlerinin ne kadar basit olduğunu gözler önüne seriyor. Kitap size başından sonuna kadar aslında herşeyin sevgiden geçtiğini ve mantığınızı bile sevginizin üstüne kurmanız gerektiğini söyleyerek kalbe bir selam çaksada, kitabın sonunda okuyucuların hem yüzünde güzel bir tebessüm bırakıyor hem de akıllarına takılan tüm o karmaşık soruların cevabını veriyor. Kitap kesinlikle her kesime hitap eden bir havaya sahip ve bu yüzden bile tüm kütüphanelere girip okuyucuların kalplerini çalmayı hak ediyor. Puanım: 5 #pegasusyayınları #heartandbrain

sonkahvebukucu (Ahmet Şahin) paylaştı.

-