#kitapyorumu | Bir Sonraki Hayatımız – Lauren James | ⭐ | Yorumun

#kitapyorumu | Bir Sonraki Hayatımız – Lauren James | ⭐ | Yorumun tamamını buraya sığdıramadım, geri kalanına blogumdan ulaşabilirsiniz

Kitap gerçekten güzel başladı ve yarısına kadar da keyifle devam etti. Ne zaman kitabın ortalarına vardım, o zaman iş biraz sıkıcılaşmaya başladı. İlk başlarda beni eğlendiren ve kitaptan keyif almamı sağlayan unsurlar, artık canımı sıkmaya ve beni kitaptan soğutmaya başlamıştı. Kitabın son sayfasını okuduğumdaysa hiç tatmin olmuş hissetmedim. Aksine, biraz kızgındım. Son sayfaya kadar okumuş olmamın tek bir nedeni vardı – bir soruya cevap arıyordum – ve kitap, bunu yanıtlamaya bile gerek görmemişti.

Durum şu ki, Bir Sonraki Hayatımız beni son yarıda çok hayal kırıklığına uğrattı. Katherine ve Matthew’un dört farklı zaman diliminde, dört farklı hayatta reenkarne olup bir şeyler yaşaması ve hepsinde birbirlerini bulması fikri keyifliydi. Farklı zaman dilimlerine ait hayatlardaki farklılıklarını ve benzerliklerini okumak, ilginç ve eğlenceli bir deneyimdi ve satır aralarındaki, bütün bu olayın bir “deney” olduğuna yapılan göndermeler kitabı daha da ilgi çekici kılıyordu.

Çünkü neden ortada bir deney vardı? Deneyi kim gerçekleştiriyordu? Deneyin sonunda ulaşmaya çalıştığı amaç neydi? Katherine ve Matthew’un tekrar tekrar gelmesinin ortadaki deneye katkısı neydi?

En başta kitaba olan ilgimi ve alakamı sağlayan bu sorular, kitabın yarısından sonra sadece canımı sıktılar ve kitaptan soğuttular beni çünkü 200+ sayfa okumuştum fakat bir soruyu bile yanıtlamaya yaklaşmamıştım. Bu noktada elim kitaba gitmemeye başladı ama kendimi okumaya zorladım çünkü 1) bitirmeye kararlıydım, 2) kitabın sonunda yanıtlanıyor olabilirdi sorular.

1’de hedeflediğim gibi kitabı bitirmeyi başardım, ama
kitap 2’de umduğum gibi soruları yanıtlamadı.

#birsonrakihayatimiz #yabanciyayinlari #yorum #bookstagram #bookphoto #thenexttogether #laurenjames #bookporn

athenaninguncesi (Ezgi Tülü) paylaştı.

-