#kitapyorumu Genellikle insanoğlu ilişkilerinde yanlış kararlar alıp aradan biraz zaman geçince bu

#kitapyorumu Genellikle insanoğlu ilişkilerinde yanlış kararlar alıp aradan biraz zaman geçince bu hatanın farkına varabiliyor. En yakın arkadaşın hayatının aşkı ile tam üç ay ayrı kalmıştı. Şimdi ise gayet evli, mutlu ve çocuklu bir birey olarak geziyor. Bu yüzden her zaman mantığınızı dinlemeyin.

Georgie hayatının fırsatını sonunda yakalamıştı. Bunun için ailesi ile Noel tatiline gitmeyen Georgie, işler çıkılmaz hale geldiği anda çevirdiği o sabit hat numarası ile hayatını kurtarabilecek bir şansa sahip olmuş olabilir. Sahiden olmuş olabilir değil mi?

Yazarın en olgun kitabı kesinlikle sabit hattı. Daha önce genç aşk hikayelerine değinen yazar bu sefer yetişkinlerin ilişki sorunlarına eğlenceli ve bir o kadar da düşündürücü bir şekilde kalem uzatıyor. Aile ve Kariyer gibi çok zorlu iki seçimin yer aldığı bu kitaba bayıldım. Birincisi yazarın yarattığı “Kariyer delisi ama bir yandan iç sesini dinleyen kadın” figürünü çok güzel yansıtmış, bu sayede okuyucuyu hem sinir krizlerine sokup hemde içlerinde yatan vicdanı sonuna kadar kullanmalarını sağlamış. Hikâyenin bu etkileyeceğinin yanında yaşanan ütopik mucize ” hayatı geri sarsak, her şeyi değiştirmek mümkün olur mu?” diye kendi kendimizi yediğimiz bu soruya çok eğlenceli bir cevap olmuş çünkü ben bile bu soruya o kadar takıntılıydım ki kitabın sonunda ciddi anlamda bu takıntımın cevabını aldım. Karakterler hem olgun, hem vicdan odaklı ve bastırılan duygulara sahipti, bu sayede yazarın bizden kullanmamızı istediği vicdanımızın tüm kırıntılarını da burada tüketmiş olduk. Kitabın dili bu sıcaklarda size “Noel” havası verecek tatlılıkta ve akıcılıkta olmuş. Sizi bilmem ama Sabit Hat kitabı yazarın en ama en çok sevdiğim kitabı olarak kütüphanemdeki yerini alacak. Peki ya sizin? Puanım: 5 #pegasusyayınları #rainbowrowell #landline

sonkahvebukucu (Ahmet Şahin) paylaştı.

-