#kitapyorumu Yakın ama cidden çok yakın zamanlarda gerçek aşkı bulduğumu zannettim. Herşey

#kitapyorumu Yakın ama cidden çok yakın zamanlarda gerçek aşkı bulduğumu zannettim. Herşey güllük, gülistanlık giderken ne mi oldu dersiniz? Titanic gibi dibe çakıldım.

Aniden Shakespeare gerçek aşk üzerine yazılmış harika bir roman. Rosa gerçek aşkını kaybetmiş ve dibe vurmuş bir bayandır ve katıldığı bir hipnoz arasında geçmişteki bedenine yolculuk yapar ve gözlerini açtığında kendini William Shakespeare’nin bedeninde bulur. Rosa’nın bu kâbustan uyanmasını tek yolu gerçek aşkı bulmasıdır. Bunu yaparken bir yandan da, Shakespeare’nin bedenini ele geçirmesi ile uğraşmak zorundadır.

Bu yazarın okuduğum ikinci kitabı. İlk kitabı kötü karma iyilikler üzerine kurulu iken, ikinci kitabinda yazar gerçek aşkın aslında nerede olduğu ile bir kitap yazmış. Kitabın kurgusu çok güzel. Geçmiş’e yolculuk yapılsa da kitap tarihi bir roman değil. Zaten kitabın başında bu kitap tarihi gerçekler göz önüne alınmadan okunmalı ibaresi var. Kitap gerçekten’de gerçeklerden arındırılmış bir halde okunduğu zaman tadından yenmeyen bir kitap. Kitabın karakterleri yazarın daha önceki kitabında olduğu tüm gerçekler yansıtılarak oluşturulmuş. Gene karşınızda empati yetenegi göz önüne alınarak okunacak bir kitap var. Zaten kitabın amacı havada kalınacak bir roman yaratmak değil, insanların unuttuğu gerçekleri ortaya çıkarmak. Kitabın dili ciddi anlamda komik. Kitapta eğlendirecek yerler yazarın kalemi ile o kadar güzel ortaya çıkarılmış ki kesinlikle gülmeden edemiyorsunuz. Aniden Shakespeare size gerçek aşkın aslında aradığımız yerde olmadığını anlatan harikulade bir kitap. Yalnız bu kitabı kesinlikle okuyun derken şunu belirtmek isterim kitabın baskısı yok. Temin etmek istersiniz Nadir kitaplar sitesine kesinlikle göz atın orada bulabilirsiniz.

Şimdi soracaksınız ki Titanic gibi battıktan sonra ne oldu diye? Hemen söyleyeyim başlarda gerçek aşkı bulamayacağını düşünsem ve bergen moduba girsem de, özelikle’de bu kitabın ardından aslında gerçek aşkı bulmamız için öncelikle kendimizi sevmemiz gerektiğini öğrendim ve sevgili @_buseguler_ evet artık aşka inancım var. Bergen, bergen nereye kadar?

sonkahvebukucu (Ahmet Şahin) paylaştı.

-