#Kuantum evreninde, kopuş ve ayrılış yoktur, ancak #yolculuk vardır, uzaklık, mesafe sadece

#Kuantum evreninde, kopuş ve ayrılış yoktur, ancak #yolculuk vardır, uzaklık, mesafe sadece görüştedir, oysa bir galakside olan her şey o anda tüm kainatın her zerresinde hissedilir ve değişir. Değişkenlik her zerreye nüfuz eder. #Zerre ne ise kül de odur. Yani zerre ile kül arasında görünen mesafe, farklılık ve çeşitlilik sadece anlayışlara uygunluk bakımındandır.
Yoğunluk ve titreşim bakımındadır.
Biz bilincimizin ve beynimizin bize titreşim boyutunda gösterdiği evreni görmekteyiz. Ayrı, kopmuş, güzel, çirkin, büyük, küçük, beyaz, siyah, aydınlık ve karanlık gibi sıfatlar taktığımız bir evren görmekteyiz. Aslında beynimizin titreşim frekansları daha farklı titreşseydi daha farklı şeyleri görüyor olurduk. “Tek bir çiçeği bile koparamazsın. Bir yıldızı yerinden oynatmadan.”
(Francis Thompson)

Herhangi bir taşı elimizden bıraktığımızda, yere düşerken, andromeda galaksisindeki küçük bir meteorit, bizim taşımıza bir çekim kuvveti uygulamaktadır.

Bu bizim kuantum evreninde yaşadığımızın en büyük kanıtıdır. Birbiriyle sonsuz saniyede haberleşen ve etkileşen atomlardan oluşmuş varlıklarız.
Bizden gayri bir şeyle temas ettiğimiz an, tüm evrenin ruhuna dokunuyoruz. Temas edilen her Nokta tüm evrenin ruhuyla bütün. Görebilen gözlerimiz olmadığı için bir taşı yere bırakıyoruz, işte o an tüm kainatın sonsuzluğundaki her zerre ile temas etmiş oluyoruz. “Beni gören, O’nu görür, O’nu gören ikimizi birden görür” demiştir Hallac-ı Mansur.

Bir insanı öldürdüğünde, tüm insanlığı da öldürmüş olursun. Çünkü bir insan insanlık, insanlık ise bir insandır.

Eğer kendini boşlukta, yalnız ve çaresiz, hatta unutulmuş hissedersen, bu senin kaybındır. Çünkü insan olmanın özelliği, insan olarak neler yapabileceğinin müşahadesidir. Zorluk ve kolaylık yan yana yürür, arkaya arkaya değil, zorluk içindeysen seninledir kolaylık. Kolaylık içindeysen zorluk da seninledir. Cesaret, yardım dilenmek değil, neler yapabileceğini gösterme gayretidir.
.
Bugünlerde #tasavvuf kitaplarım dikkatimde bazen uzun ara veriyorum ama sohbetler ve etrafımda da bu enerji olmasi tesadüf degil.. Ve #KevserYesiltas bu konuda sevdiklerimden ozellikle #enelhak #HallaciMansur .
.
Mekan: @yellydelly tilsimli odasi

gulaysahin76 (Nefes, Kitap, Düş) paylaştı.

-