Kusura bakmayın ama az biraz ağır konuşacam. Ne zaman Suriye için açılmı?

Kusura bakmayın ama az biraz ağır konuşacam. Ne zaman Suriye için açılmış bir hastag görsem sinirleniyorum. Filistin ya da Arakan, Rohingya ya da Afganistan da dahil.. Gereksiz duygusallıklar,şiirsel bi kaç kelâm, ve ağlayan kan içinde kalmış çocuklar.. Ülke değişebilir ama bizim ana temamız hep stabil.
Yanıbaşında yerli/yabancı onlarca yardıma muhtaç insan varken ve onlar için hiçbir şey yapmamışken, ‘Suriye’dekiler için elimden duadan başka birşey gelmiyor’ demekte… Oradakiler için eğer maddî imkânların kısıtlıysa evet,belki sadece duâ ama buradakiler için değil! Mahallendeki kimsesiz yaşlı teyze için değil,eşi vefat ettiğinden beri tek başına çocuklarını büyüten abla için değil,Suriye’den geldiğinden beri tek göz odada yaşayan o aile için değil.. Çok fazla şey yapabilirim! Çok fazla şey yapabilirsin! Yine dikkat çek,yine hatırlat ama twiti attıktan sonra hepimiz kendi konforlu hayatlarımıza dönüyoruz, 5yıldır kimseyi twit ile iyi edemedik..(Konforlu hayat için bir ailenin varlığı ve gece sıcak yatağa tok karına girebiliyor olmak yeterli.) Not:kendisiyle devletin dışişleri politikasını özdeşleştiren bir kesim var,devlet İsraile düşmanken düşman dostken dost.Devlet yarın Esed’le de dost olur,Sisi ile de..Çünkü o devlet ve siyaset böyle omurgasız bi şey,ama biz değiliz,bu durum devletler üstü,bu durum siyaset üstü, az biraz akıl ve hakkaniyetli bir vicdan bu fakı görebilmek için yeterli olur zannımca.

Not2:Suriyeliler yüzünden memleketi pislik götürüyor/gelmesinler/gitsinler diyen insanların ve haberlerde gorup ağladığı çocuklara gerçek hayatta ‘kirliler’ diye yaklasmayan insanların bu hastagde duygusal twitler attıklarını gördüm,ayarlarım bozuldu, Allah bizi aklı/kalbi/vicdanı hür insanlardan eylesin. Kendi dosdoğru yolunda sabit kılsın. Kardeşlerimizin huzurlu günlerine bizi vesile kılsın inşaallah. Dokunduğumuz hayatlarda tebessüm olabilmeyi nasib etsin.

Not3: bu tarz konulara girmiyecem demiştim ama çok ciddi sinirlendim,başı-sonu olmayan,hatta bi amacı olmayan bu yazıyı okuyanlar da hakkını helal etsin.
#içdökmeşeysi

hayalotobusu (maral) paylaştı.

-