Mesela bir gün kapınız çalsa ve kargo şirketi size büyük bir kutu

Mesela bir gün kapınız çalsa ve kargo şirketi size büyük bir kutu teslim etse…İçindeki konserve kutusundan bir çocuk çıksa ve yanına size artık onun annesi olduğunuza dair bir de mektup iliştirilmiş olsa ne yaparsanız?
İşte bayan Bartolotti’nin başına gelen tam da bu, üstelik sürekli bir şeyler sipariş ettiği için acaba bu çocuğu bi ara ben sipariş etmişmiyimdir diye düşünecek kadar kafası karışık. Tek başına yaşayan, sıradışı, hayatını halı dokuyarak kazanan ve epeyce dağınık bayan Borteletti bir anda evine gelen bu çok iyi eğitimli, çok kibar, çok saygılı ve kurallara uyan dolayısı ile kendi tarzının tam zıttı 7 yaşındaki bir çocukla Konrad ile ne yapacak?
Christine Nöstlinger’in daha evvel tanıttığım kitapları içinde sanırım bir numaraya oturdu bu hikaye. Çocukların bayılacakları detaylar, gizem ve merak uyandırıcı kurgusu ile 9 yaş üzerine çok tavsiye ederim. Günışığı Kitaplığından… #kitap #çocuk #çocukkitabı #çocukkitapları #book #books #kitapçı #kitapevi #çocukkitaplığı #bookworm #christinenöstlinger #konradyadakonservekutusundancikancocuk #günışığıkitaplığı #kitapkurduanne9yaşüstü #kitapkurduçocuk #instakitap #instabook #bookstagram #çocukeğitimi #herkitapdeğil #iyikitap #kitapkurduannecom @gunisigi_kitapligi

kitapkurduanne (Akça Kodal) paylaştı.

-