“Okumak doldurur, konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır.” . Uzunca zaman aç kalsam

“Okumak doldurur, konuşmak hazırlar, yazmak ise olgunlaştırır.”
.
Uzunca zaman aç kalsam beynim azar azar dışarı akıyor, kafamın içi
boşalıyordu sanki! Bunu açıkça hissetmiştim. Başım hafifliyor, yok oluyor ve ben onun ağırlığını omuzlarımda artık duymuyordum. Birisine bakacak olsam, gözlerimin alabildiğine açıldığı hissi beliriyordu içimde.
.
Ve karanlık çepçevre etrafımda pusudaydı; her taraf sessizdi, her şey sessiz. Ama yukarda ebedi musiki, hava, asla susmayan uzak ve sessiz uğultu devam ediyordu. Bu sonsuz, hasta mırıltıya uzun müddet kulak verdim; derken zihnim bulanmaya başladı; şüphesiz, üzerimde yuvarlanan, dünyaların senfonisiydi bu; bir şarkıya bağlamış yıldızlardı… . . “; demek istiyorumdum ki insan vasat derece hassas bir ruha malik olabilir. Bunun için deli olması icap etmez.”
.
.
.
.
.
.
.
.
.

#kitap #kitaplar  #aclik #knuthamson #instakitap #instabook #coffeebook  #kitaptavsiyesi #neokuyorum #ruhsalgelisim #kisiselgelisim #spirituel #parapsikoloji #metafizik #psikoloji #book #bookstagram #bibliophile  #booksoftheday #huntagram #readingtime #basaksehir #igreads #igbooks #goodreads #nefeskocu #bookphotography #reading #bookread

gulaysahin76 (Nefes, Kitap, Düş) paylaştı.

-