#Repost @nilgunbodur (@get_repost) ・・・ Yaz sıcakları,merkür retrosu,dolunay,meteor yağmuru ve

#Repost @nilgunbodur (@get_repost)
・・・
Yaz sıcakları,merkür retrosu,dolunay,meteor yağmuru ve müstakbel güneş tutulması derken içim dışım atar, gider oldu.Sanki vücudumun % 70’i su ve %30’u gider.
Çok bozuluyorum yine.Yaşına, başına,tecrübesine bakmadan,hadsizce, yaptığım herşeye dair fikir yürütenlere,akıl verenlere,ben demiştim demek için bekleyenlere, ben demiştim deyince Oscar almış gibi sevinenlere dayanamıyorum.
Deliklerinden beynini gördüğüm estetikli burnunu işime sokanlara,Türkçe’yi düzgün konuşamazken, yabancı dilde “relax ,baby” tadında teselli vererek hiç de teselli aramayan bünyemi darlayanlara,marketten elma alsam,pazarda daha iyisi var diyerek beni zorla pazara götürmeye çalışanlara,olmayan akıllarını bana ve çevresindekilere azar azar, teker teker ya da üçer beşer,yani bilimum üleştirme sıfatıyla dağıtmaya çalışanlara sanırım dayanamıyorum…
Ben yanlış yapacağım,tamam mı? Yanlış işler yapıp,para falan batıracağım.Yanlış adama aşık olup,şiir falan yazacağım.Yanlış marketten kaju alıp zarara uğrayacağım.Çilek yemekten vazgeçemediğim için,reflümü göz göre göre azdıracağım,kavun üzerine su içip cırcır olacağım.Yanlış insanlarla takılıp pişman olacağım.Karbonhidratı kesmeyip hep değirmen taşı gibi bir popo ile ortalıkta salınacağım. Kakul kestirmeyip uçak pisti gibi olan alnımı ortaya çıkaran topuzumla fink atacağım.Ben yanlış yapacağım.
Çünkü bu hayat benim ve şunu öğrendim.Yanlışın ve doğrunun ne olduğunu kimse bilmiyor.
Kiminin en büyük hatası,başkasının en büyük doğrusu oluyor. Seni üzen adam, bir başkasını mutlu ediyor. Seni kovdukları iş,başkasının terfisi oluyor.
Geriye sadece ben demiştim demek isteyenlerin %50 mutlu olabilme ihtimali kalıyor.Çünkü onlar kendi hayatlarını yaşamak yerine, başkalarının hayatları üzerinde kumar oynuyor.
Evlerinde oturup risksiz ve kusursuz hayatlarını sürerken uzaktan;gümbür gümbür yaşayan, tökezleyen,yaralanan ama hep ayağa kalkan ve gittikçe daha güçlü olan insanların hayatlarının üzerine bahse giriyor.
Bırakın,en büyük zevkleri “ben demiştim” diyebilmek olsun.Bırakın siz yaşarken,onlar konuşsun.Bırakın sizin kanlı canlı sürdürdüğünüz yaşamınız başkalarının tiyatro oyunu olsun.Sahne sizin.

esinmugla (Esin’s Kitchen) paylaştı.

-