“Saffet Emre’yle Keşif” adıyla başlattığım sosyal medya projesi ile her hafta ülkemizin

“Saffet Emre’yle Keşif” adıyla başlattığım sosyal medya projesi ile her hafta ülkemizin farklı bir yerini anlatıyorum size. Yaptığım şey özetle sanal kültür turu. Seçtiğim yerin tarihini, geleneklerini, mimarisini, yemeklerini yazıyor ve sizi de bu projenin sadece takipçisi değil parçası olarak görüyorum. Her noktayı, sizlerin fotoğraflarıyla tanıtıyorum. Ayrıca görülecek yerler, tadılacak lezzetlerle ilgili önerileriniz de yorumlar kısmında toplanıyor sorduğum sorulara deneyimlerinize dayanarak aydınlatıcı yanıtlar veriyorsunuz.

Benim araştırdığım kadarıyla bu kapsamda, istikrarda bir sosyal medya projesi yok, bir ilki başarıyoruz. En başından beri söylediğim gibi bu saklı kalan değerlerimizi keşfetmek ve ülkemizi daha yakından tanımak için bir gönüllük projesi. Tek amacım Türkiye’nin sadece popüler rotalardan ibaret olmadığını anlatmak, popüler rotalara da yüzeysel bakmadan gerçekten tanımak. Yazdığım her şey bizzat deneyimlediğim, araştırdığım, çok emek vererek ulaştığım bilgilerden süzülenler… Şimdiye dek kaç yeri anlattım size desem, bir sonraki cümleyi okumadan tahminde bulunabilir misiniz?

Yanıtı 22! 22 Şubat 2016’da başladığım projede artık 6 ayı bitirdik, yılın yarısı eder… İstikrarla sürdürmek için büyük özen gösteriyorum, sizler de bu farkı farkettiğinizi mesajlarınızla ve gittikçe artan takipçi sayısıyla gösteriyorsunuz. Çok teşekkür ederim. Şimdiye dek birlikte keşfettiğimiz yerler en sondan en başa doğru sırasıyla şöyle-

Kastamonu, Van, Eskişehir, Ordu, Kahramanmaraş, Göcek, Safranbolu, Giresun, Çanakkale, Kapadokya, Kayseri, Tokat, Tekirdağ, Edirne, Kuşadası, Sinop, Ankara, Antalya, Bursa, Alaçatı, Amasya, Gaziantep.

Tüm bu yerlerden gelen yüzlerce fotoğraf ve sayısız bilgi notu var. Eğer takipçi paylaşımlarını görmek isterseniz, her ilin başına #SaffetEmreyleKesif gelecek şekilde yazıp aratabilirsiniz. Örneğin #SaffetEmreyleKesifMarasta #SaffetEmreyleKesifTekirdagda gibi… Benim 5-6 parçada anlattığım albümleri okumak isterseniz de bu kez #SaffetEmreTongucla etiketinin sonuna merak ettiğiniz yeri yazıp bulabilirsiniz. Örneğin #SaffetEmreTonguclaTokat #SaffetEmreTonguclaKusadasi gibi… Fotoğraf: @senayuygunn – Ordu

saffetemretonguc (Saffet Emre Tonguc) paylaştı.

-