SAĞLIĞINIZA… SAĞLIKLI YAĞ YE, HASTA OLMA! Gereksiz korku gereksiz hastalıklara yol açar

SAĞLIĞINIZA…
SAĞLIKLI YAĞ YE, HASTA OLMA!

Gereksiz korku gereksiz hastalıklara yol açar! Sağlıklı yağ yemezseniz A, D, E, K vitaminlerinden de mahrum kalırsınız. Bağışıklık sisteminiz çöker, hastalıklarla boğuşursunuz!

İyileşmez denen kronik / dejeneratif hastalıklarda az yağlı ya da yağsız beslenme öneren ve iyileşmeyi önleyenlere duyurulur… Az yağlı ya da yağsız beslenme sonucunda, vücudumuzun ihtiyacı olan önemli ve yağda çözünen vitaminlerin (A, D, E, K vitaminleri gibi) eksikliği ortaya çıkar. Ayrıca bu az yağlı ya da yağsız beslenme sırasında sağlıklı yağlardan mahrum kalınması sebebiyle kronik / dejeneratif hastalıklara da meydan açılmış olur.
KİLO ALMAKTAN KORKUP, VÜCUDUMUZ İÇİN GEREKLİ SAĞLIKLI YAĞLARI YEMEDİĞİMİZ ZAMAN, BÜTÜN HÜCRELERİMİZDE, DOKULARIMIZDA VE ORGANİZMAMIZDA CİDDİ BİR ŞEKİLDE BİRÇOK EKSİKLİKLİK VE BOZULMA MEYDANA GELMEKTE, BİRÇOK SAĞLIK SORUNU ORTAYA ÇIKMAKTADIR!

Kaynak: Karatay, Prof. Dr. Canan, Karatay Diyeti’yle Beslenme Tuzaklarından Kurtuluş Rehberi, HayyKitap, İstanbul, (Sayfa 57, 58), 2013. ISBN 978-605-5181-38-3

#saglikliyasiyoruzcom #sağlıklıyaşıyoruz #sağlıklıbeslenme #sağlıklıyaşam #beslenme #beslenmeuzmanı #beslenmevediyetetik #diyet #diyetisyen #adek #vitaminler #zeytinyağı #kisthene02

saglikliyasiyoruzcom (Sağlıklı Yaşıyoruz®) paylaştı.

-