Sekiz yaşından önce neler öğrendiniz? Kabiliyetli biri olduğunuzu, sevilmeye değer olduğunuz ve


Sekiz yaşından önce neler öğrendiniz? Kabiliyetli biri olduğunuzu, sevilmeye değer olduğunuz ve sevgi dolu bir dünya olduğunuzu, mükemmel olmamanıza, fiziksel özelliklerinize, sinirlerinize, korkularınıza ve muhtaç olmanıza rağmen sizin olduğunuz gibi her koşulda sevildiğinizi mi?
Ya da belki ihtiyaçlarınız tamamen karşılanacak kadar, utandığınız duygularınızdan ve fiziksel özelliklerinizden ve size sarf edilen kötü sözlerden veya zaman zaman kavgalarınızdan dolayı sevilmeye değer olmadığınızı mı?

Umarım ilk yazan olmuştur. Fakat eğer çoğumuz gibiyseniz, sekiz yaşından önce hiçbir çocuğun öğrenmemesi ve hayatı boyunca onu motive eden inanışlar olarak taşımaması gereken bir şeyler öğrenmişsinizdir. Çoğumuz epey zaman önce bu zor tecrübeleri edinip zihnimizin karanlık yerlerine atmış ve onları meydan okuyarak örtmeye çalışmışızdır, ama maalesef halen güçleri durur.

Kötü haber ise şu; çözemediğimiz sorunlar  tekrar eder ve onları çözmemiz için bize şans tanırlar. Dolayısıyla çocukluktan gelen bir sorununuz var ise, onu tekrar yapmaya devam edersiniz. Ve çocuğunuz olduğunda, çözülmemiş bu sorunlarınız çocuğunuzun da sorunu haline gelir.
Yazının tamami sitemizde, linki profilimizde #uykusuzanneler
#anneolmak #annelik
#annebabaolmak #ebeveynolmak
uykusuzanneler paylaştı.

-