SESLİ İZLEYİN   San Sebastian Cheesecake meraklıları burada mı? Yakında @chefaliacikgul’un

SESLİ İZLEYİN
San Sebastian Cheesecake meraklıları burada mı?
Yakında @chefaliacikgul’un yayınlayacaği tarif kitabında bu videodaki cheesecake’in tarifi yer alacak. Dışı hafif tuzlu ve karamelli, içi tatlı ve ekşi tatlarla dilde efsanevi bir dönüşüm sağlıyor. Yedikten 10 saniye bile gözleri kapatıp tat almaya devam…
Ali şef beni uyarmıştı. 2. dilimi de yiyorsan olmuştur diye. 1 gün önce Ankara’da yaptığı ve İstanbul’a getirdiği cheesecake’i bir de taze taze yemek istiyorum.
Taze demişken…
Herkes bildiğiniz gibi San Sebastian Cheesecake olarak ortası akışkan bir cheesecake fotoğrafını paylaşıyor. Kabul ediyorum ki onlar da çok lezzetli.
Ancak bana da o görüntü hiç cheesecake gibi gelmiyor. Ali şef, San Sebastian’a gittiğinde fark etmiş. Herkes fırından çıkınca çekip paylaşıyor. Doğrusu en az 2 saat dışarıda bekletilmesi ve bu kıvamı almasıymış. 1. saatte kesince içi akışkan oluyor. Bu ideal görüntü ve eski usül… Tarifi? Tarifini de @chefaliacikgul’un yakında çıkacak kitabında bulabileceksiniz. Şimdilik bu video yeterince can çektirici olabilir.
#ucakyolcusu #uçakyolcusu #ucakyolcusutr #sansebastian #sansebastiancheesecake #cheesecake #aliacikgul #chefaliacikgul #dessert #tatlı #food #foodporn #baskcheesecake

ucakyolcusutr (Uçak Yolcusu) paylaştı.

-