Ünlü şeflerden Rio 2016 Olimpiyatlarında örnek davranış. Olimpiyat

Ünlü şeflerden Rio 2016 Olimpiyatlarında örnek davranış. Olimpiyat köyündeki fazla gıda ürünleri ile evsizlere yemek hazırlıyorlar. Projenin adı #RefettorioGastromotiva

İtalyan şef @massimobotturo ve Brezilyalı şef @davidhertz ‘in başı çektiği bir grup şef olimpiyatların yapıldığı Rio de Jenerio’da muhteşem bir sosyal sorumluluğa imza attı.
Olimpiyat köyünde dünyanın her yerinden 18000 kişilik bir sporcu,antrenör ve yetkili nüfusu var.
Bu insanları doyurmak için “her öğün” 250 ton ürün kullanılıyor. Her gün de 3 öğün yemek çıkıyor. …
Olimpiyat köyündeki catering mutfaklarından fazla ürünleri ( çöp ürün ya da son kullanma tarihi gelmiş ürün kullanmıyorlar ) toplayıp onlardan #RefettorioGastromotiva ‘da ( Gastromotiva Yemekhanesi ) evsizler için özel yemekler hazırlıyorlar. Onlara bu girişimde diğer ünlü şef arkadaşları da eşlik edebiliyor. Mesela bir gece D.O.M. Restaurant’ın ünlü şefi @AlexAtala kendi hazırladığı menüyü hazırlamış evsizlere. Yemekhane projesinin paralimpik olimpiyatlarda da devam edeceğini söylüyorlar.

Gıda israfına dikkat çekmek için her gün yüzlerce ton malzemenin kullanıldığı olimpiyat köyü mutfaklarına dikkat çekilmesi ve netice olarak da evsizlere yemek sağlanması dolayısı ile projeye bayıldım.
#gurukafa #rio2016 #FoodForSoul #RefettorioGastromotiva

gurukafa (Yemek, seyahat vb deneyimlerim) paylaştı.

-