Vientiane / Laos Gönlünüzü dolduran işleriniz olsun e mi? ve korktuğunuz her

Vientiane / Laos

Gönlünüzü dolduran işleriniz olsun e mi? ve korktuğunuz her şeyi denerken de elinizden tutanlarınız. Sonrası… Hep birlikte DANS!

Akşamın ilk karanlığıyla oradayız. Vientiane!
İngiliz kızın adı Stef, Türklerden ayrılıp bir hostel buluyoruz. Benim ilk işim birkaç atm denemek. Para da çektim, ohh!
Stef bir bara götürüyor beni, pek keyifli bir canlı müzik var. Sonrası alıp yürüyor muhabbet. Stef anlatıyor, ben dinliyorum; “Kapalı bir kutuda sıkışmıştım resmen.” Bir ilaç firmasında çalışan bir doktor. “Ailem istedi tıp okumamı ben de okudum. Kimse sormadı bile ben ne yapmak isterim, neyi iyi yaparım. Öyle çok çalışıyordum ki sosyalleşmeye vakit bile kalmıyordu. Üstelik sadece ben de değil, sanki Liverpool’daki herkes mutsuz, herkes agresif. birine bir şey sormaya bile korkuyordum, Sonra bir arkadaşım çağırdı, atladım geldim Tayland’a.

Ablam psikolog benim. Depresif insanlar ona danışmaya gelir. O da onları nasıl anı yaşamaya teşvik ettiğini anlatır. İlk geldiğimde Vang Vieng’e gittim. Nehirde şamrelle yapılan birkaç kilometrelik bir yolculuk. Herşey öyle sakindi, dağlar ağaçlar manzara öyle muhteşemdi ki! Ne geçmiş ne gelecek, tam da o an vardı hayatımda ilk defa!

Daha gelmeden biliyordum çok seveceğimi, öyle de oldu. Ne mi yapıyorum, ana okulu öğretmeniyim. Hayatımda ilk defa yaptığım bir işle gözlerimle birlikte gönlüm de doldu. Sınıfta benim minik oğlanlardan biri, bir tırmanış parkuru var. Üç yaşında daha. Önünde durmuş, çok korkuyorum, çok korkuyorum. Denemek ister misin? dedim. elinden tutarım? Tuttu elimden titreye titreye en tepeye tırmandı. Sonrası; Stef taklit ediyor nasıl dans ettiğini, görseniz, şimdi yazarken bile gülümsüyorum :) Ertesi gün tek başına denemiş aynı parkuru minik ve sonunda yine dans! Stefle dans ediyoruz birlikte, yabancı bir ülkenin artık bildik bir gecesinde…. Gönlünüzü dolduran işleriniz olsun e mi? ve korktuğunuz her şeyi denerken de elinizden tutanlarınız. Sonrası… Hep birlikte DANS!
#ruhubohcadagezen #sınırlarımkalktıbenim #laos #vientiane #dostluk #dans #travel #iş #istifa #gönülden #yol

ruhubohcadagezen (Hülya Tosun) paylaştı.

-