@yogaloftadana kurucusu @ebruburkutyoga’ya favori yoga duruşunu sorduk. Sirshasana- Baş duruşu için güzel

@yogaloftadana kurucusu @ebruburkutyoga’ya favori yoga duruşunu sorduk. Sirshasana- Baş duruşu için güzel bir açıklama geldi. “Bu duruş, bedenimi güçlendiriyor, bana dengeyi bulmayı öğretiyor, bedenimi zihnimi entegre etmemde destekleyici oluyor, zihnimin görüşünü berraklaştırıyor, konsantrasyon geliştirmeye ve cesareti arttırmaya fırsat veriyor.” Ne hissediyorum?

Bu poz bulunduğum anda , olduğum yerde ne kadar mevcutum test etmeme ve görmeme yardımcı oluyor. Bu pozdayken yaşama farklı bir perspektiften bakabilme fırsatını yakalamak, yaşamın akışının önüme getirip koyduklarına da farklı bir bakış açısından yaklaşmanın mümkün olduğunu hatırlatıyor. Farklı bakış açılarından gördüklerim ile yeni olasılıklara açılmak ise beni özgürleştiriyor ve yaşamı hafifletiyor.

Duruş ile ilgili önerilerim:

Acele etmeden sabırla düzenli çalışmak, sirshasana öncesinde bedeni ve zihni poz için hazırlamak çok önemli. Bu poz öncesinde bacak arkalarının açılıp esnetilmesi, core kasların güçlendirilmesi şart. Poz içindeyken sarsılmadan, dengeyi koruyarak kalmak için sağlam ve güçlü bir zemin oluşturmak , bir süre duvar önünde çalışmak, boynu incitmemek için poza zıplayarak girmekten muhakkak kaçınmak gerek.

#yogajournalturkiye’yi @yogaloftadana’da bulabilirsiniz.

yogajournalturkiye (Yoga Journal Türkiye) paylaştı.

-